more_horiz
Wiadomości

Ponad 430 prób nielegalnego przedostania się do Polski w niedzielę. SG podaje dane

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 09:58
W niedzielę strażnicy graniczni odnotowali 434 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 16 Irakijczyków, którzy przeszli granicę wbrew prawu, a pozostałym próbom zapobiegli. Ponadto 12 cudzoziemców zostało zatrzymanych za pomocnictwo w nielegalnej migracji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter.com/Straz_Graniczna

"Wczoraj tj. 03.10 funkcjonariusze SG odnotowali 434 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 16 ob. Iraku, pozostałym próbom zapobieżono. Za pomocnictwo zatrzymano aż 12 cudzoziemców: 5 ob. Ukrainy oraz ob. Białorusi, Gruzji, Tunezji, Turcji, Bułgarii i 2 ob. Niemiec" - podała Straż Graniczna w poniedziałek na Twitterze.

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 10 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, a 1,5 tys. osób zostało zatrzymanych w głębi kraju i przewiezionych do ośrodków dla uchodźców. Tylko we wrześniu 7535 razy próbowano sforsować granicę między naszym krajem a Białorusią.

straż graniczne free shutterstock.jpg
Kryzys migracyjny. Burzliwa dyskusja wokół skandalicznego nagrania z Michałowa

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. W czwartek wieczorem Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. W piątek (1 października) w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Czytaj także:

bf

Zobacz także

Zobacz także