more_horiz
Wiadomości

Spotkanie wiceszefa MSZ z ambasadorami państw UE ws. nielegalnej migracji. "Wspólny głos Zachodu jest tu kluczowy"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 21:53
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz podczas spotkania z ambasadorami państw Unii Europejskiej w Polsce zaprezentował im aktualną sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Podkreślał konieczność wspólnego działania państw UE w kontekście rozwiązania kryzysu migracyjnego na jej wschodniej granicy.
Marcin Przydacz
Marcin PrzydaczFoto: PAP/Marcin Obara

Straż Graniczna TT 1200.jpg
Grupa 90 migrantów chciała się siłą przedrzeć do Polski. SG opublikowała nagranie

W spotkaniu wzięli też przedstawiciele Straży Granicznej.

"Wiceminister Marcin Przydacz mówił, że sytuacja, z którą Polska mierzy się na granicy to nie napływ uchodźców z kraju ogarniętego konfliktem ani nie naturalny ruch migracyjny. To nowe zjawisko polegające na sponsorowanym przez państwo sprowadzaniu migrantów w celu przeprowadzenia zorganizowanego ataku na granice UE. Dodał, że wspólny głos Zachodu oraz wyraźne poparcie dla wysiłków partnerów szczególnie dotkniętych kryzysem jest kluczowe dla jego szybkiego rozwiązania" - napisano w komunikacie MSZ.

Podczas spotkania przedstawiciele Straży Granicznej przedstawili materiały, które mają dokumentować zaangażowanie służb Białorusi w nielegalny przerzut migrantów oraz ilustrować działania Polski, które mają na celu ochronę granicy Polski z Białorusią będącej jednocześnie wschodnią granicą UE.

kp

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także