more_horiz
Wiadomości

Ks. prof. Bortkiewicz o transseksualnej indoktrynacji: żyjemy w świecie nieracjonalnym

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 08:09
- Niestety żyjemy w świecie nieracjonalnym, który narusza wszelkie zasady. W tym świecie absurdu wszystko staje się możliwe - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Paweł Bortkiewicz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mazur Travel/shutterstock

Francuscy intelektualiści wystosowali apel, w którym sprzeciwiają się transpłciowej indoktrynacji dzieci. Wskazali w nim, że ideologia ta powoduje wzrost liczby nieletnich, które chcą zmienić płeć. Przykładów indoktrynacji ideologicznej jest na świecie coraz więcej. Zwiększa się także liczba osób prześladowanych za to, że bronią tradycyjnych wartości.

shutterstock falga ue lgbt eu unia europejska 1200 free.jpg
Europejska strategia na rzecz równości LGBTIQ. Zdecydowane stanowisko Ordo Iuris

Absurd

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz powiedział, że działania ideologów przekraczają ciągle kolejne granice, że obecnie wszystko jest możliwe. - Niestety żyjemy w świecie nieracjonalnym, który narusza wszelkie zasady. W tym świecie absurdu wszystko staje się możliwe. Jedno z prestiżowych czasopism amerykańskich zamieściło artykuł mówiący o tym, że uwarunkowania transseksualne są prawdopodobnie związane ze stanem przebywania dziecka w poprzednim wcieleniu - powiedział.

- Dochodzimy do absurdów i naiwnej wiary, nie popartej żadnymi faktami. Jeżeli mieszamy reinkarnację z genetyką, jeżeli mieszamy wiedzę naukową z przekonaniami światopoglądowymi zupełnie irracjonalnymi to wchodzimy w sytuację przystanku Alaska. Tam fakty medyczne były mieszane z działaniami szamańskimi - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę także na to, że fizyczne prześladowania coraz częściej dotykają tych, którzy bronią zdrowego rozsądku. - Szczególnie niepokojące jest to, że w świecie postmodernistycznego chaosu, który burzy tradycyjny i oparty na rozumie kosmos, ci którzy bronią porządku, racjonalni są szykanowani, deprecjonowani i realnie prześladowani. To sytuacja, który musi budzić niepokój - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:18 PR24_mp3 2021_10_16-07-35-15.mp3 Ks. prof. Paweł Bortkiewicz o ideologizacji (Wojna cywilizacji)

 


* * *

Audycja: Wojna cywilizacji

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: ks. prof. Paweł Bortkiewicz

Data emisji: 16.10.2021

Godzina emisji: 7.36

dz

Zobacz także

Zobacz także