more_horiz
Wiadomości

"Jest miłość, ale brakuje czasu". Mikołaj Pawlak o polskiej rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 13:37
- Dzieci czują, że rodzice ich kochają, wspierają i rozumieją. Ale chcą częściej przebywać z rodzicami. Brak czasu zaczyna im ciążyć w domowych relacjach - powiedział rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, odwołując się do wyników badania o jakości życia dzieci i młodzieży.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock/WorldStockStudio
rodzice oczekiwanie dziecko 1200.jpg
"Dzieci potrzebują rodziny". Mikołaj Pawlak o II Kongresie o Wychowaniu

RPD bierze udział w II Ogólnopolskim Kongresie "Wychowanie trwa wiecznie" w Warszawie. Rzecznik w swoim wystąpieniu przedstawił wyniki kolejnego raportu z ogólnopolskiego badania jakości życia dzieci i młodzieży. Dotyczy on relacji dzieci z rodzicami i życia w domu.

Posłuchaj
00:30 11363727_2.mp3 Mikołaj Pawlak: czas spędzony z dziećmi jest bardzo istotny (IAR)

- Wyniki ogólnopolskiej diagnozy jakości życia dzieci i młodzieży, którą zleciłem w czerwcu tego roku, pokazują, że wbrew mitom z polską rodziną nie dzieje się nic bardzo złego. Dzieci czują, że rodzice ich kochają, wspierają i rozumieją. Ale chcą częściej przebywać z rodzicami. Brak czasu zaczyna im ciążyć w domowych relacjach - podkreślił Pawlak.

- My jesteśmy zbyt zajęci zarabianiem, karierą i obowiązkami, a oni po prostu chcą być częściej z nami - dodał.

Czytaj także:

Z badań wynika, że ponad 90 proc. nastolatków jest w domu szczęśliwa i czuje, że rodzice ich rozumieją. - Najmniejsze poczucie wsparcia, miłości i zrozumienia odczuwają młodzi z województwa warmińsko-mazurskiego, a największe z dolnośląskiego - wskazuje raport.

jb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także