more_horiz
Wiadomości

"Szkoda, że ojcowie niepodległości nie mogą tego zobaczyć na własne oczy". Premier o 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 21:58
"Co za piękny dzień. Szkoda, że ojcowie niepodległości nie mogą tego zobaczyć na własne oczy - tysiące uśmiechniętych ludzi na ulicach, spacerujące rodziny, flagi narodowe, kwiaty, życzliwość i mnóstwo pozytywnej energii" - napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.
Mateusz Morawiecki podczas Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie
Mateusz Morawiecki podczas Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

W całym kraju odbywały się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Centralne obchody odbyły się w południe przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

marsz 1200 forum.jpg
"To był najbezpieczniejszy Marsz Niepodległości w historii". Szef MSWiA dziękuje organizatorom i uczestnikom

"Szanowni Państwo, co za piękny dzień. Szkoda, że Ojcowie Niepodległości nie mogą tego zobaczyć na własne oczy! Tysiące uśmiechniętych ludzi na ulicach, spacerujące rodziny, flagi narodowe, kwiaty, życzliwość i mnóstwo pozytywnej energii. Tacy jesteśmy! Niech żyje Polska!" - napisał Morawiecki wieczorem na Facebooku.

We wpisie zachęcał też, by w komentarzach dzielić się swoimi zdjęciami z czwartkowych obchodów. "Zróbmy piękną biało-czerwoną galerię" - napisał premier, dołączając serię zdjęć z uroczystości.

Czytaj również:

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia przekazania przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu tego dnia w 1918 r. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 1937 r. Zniesiono je w 1945 r. i przez cały okres PRL nie było oficjalnie obchodzone. Święto przywrócono w 1989 r. na mocy ustawy - od tego czasu Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.

nt

Zobacz także

Zobacz także