more_horiz
Wiadomości

"Polacy chcą świętować 11 listopada". Wojewoda mazowiecki podsumował Marsz Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 21:51
Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podziękował służbom za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom obchodów Święta Niepodległości.
Uczestnicy Marszu Niepodległości
Uczestnicy Marszu NiepodległościFoto: Andrzej Hulimka/FORUM

Wczorajsze uroczystości pokazały, że Polacy chcą wspólnie manifestować swój patriotyzm podczas tak ważnego wydarzenia, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości – poinformował w piątek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

marsz 1200 forum (1).jpg
Rzecznik PiS: Marsz Niepodległości cieszy się ogromnym poparciem. Próby jego zatrzymania były niepotrzebne

W jego ocenie "wysoka frekwencja podczas obchodów w Warszawie, pokazała, że Polacy chcą świętować 11 listopada w sposób różnorodny i bezpieczny".

"Każdy obywatel ma prawo manifestować swój patriotyzm. Wczoraj ogromna grupa ludzi uczciła rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i wyraziła dumę z przynależności do narodu polskiego. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim służbom zaangażowanym w zapewnienie bezpieczeństwa. Obchody przebiegły spokojnie, dzięki Państwa profesjonalnej współpracy i wzmożonym działaniom przy przygotowaniu i zabezpieczeniu wydarzenia" – podkreślił Radziwiłł.

Czytaj także:

W komunikacie opublikowanym w piątek przez Wojewódzki Urząd Mazowiecki podkreślono, że od kilku tygodni Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz służby podległe wojewodzie prowadziły działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa podczas obchodów 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Andrzej Dera 1200.jpg
"Morze biało-czerwonych flag, ludzie spokojni i radośni". Andrzej Dera o obchodach Święta Niepodległości

Wojewoda był w stałym kontakcie z Komendantem Stołecznym Policji. Służby monitorowały stan trasy pod kątem zagrożeń bezpieczeństwa. Pomocy, udzieliła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która użyczyła zapory betonowe do zabezpieczenia trasy przemarszu.

We wzmożonej gotowości byli dyspozytorzy medyczni oraz jednostki współpracujące z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne organizując m.in. stanowiska koordynacji służb medycznych.

"W ocenie policji obchody w Warszawie miały spokojny i bezpieczny przebieg. Nie odnotowano poważniejszych incydentów. Z kolei interwencje odnotowane przez Dyspozytornię Medyczną w Warszawie były pojedyncze, związane głównie z przypadkami zasłabnięcia" - czytamy.

bf

Zobacz także

Zobacz także