more_horiz
Wiadomości

Prezydent spotkał się z przedstawicielami rządu ws. wynagrodzeń nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 16:51
Nowy system wynagradzania nauczycieli był tematem spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Do Pałacu Prezydenckiego przybyli też minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wiceszef resortu edukacji Dariusz Piontkowski i przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa.
Spotkanie w sprawie wynagrodzeń nauczycieli
Spotkanie w sprawie wynagrodzeń nauczycieliFoto: Twitter.com/@MEIN_GOV_PL

pap czarnek piontkowski 1200.jpg
Historia i teraźniejszość. Od 1 września przyszłego roku nowy przedmiot w szkołach

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Bogna Janke z kancelarii prezydenta, głównym tematem była realizacja porozumienia z kwietnia 2019 roku, zawartego między premier Beatą Szydło a oświatową "Solidarnością".

- Obie strony doszły do wniosku, że większość punktów z tego porozumienia została zrealizowana. Pozostał punkt szósty, dotyczący wzrostu wynagrodzeń, który będzie jeszcze dyskutowany. Umówiliśmy się na spotkanie w przyszłym tygodniu. To będzie również spotkanie w Pałacu Prezydenckim pod patronatem pana prezydenta Andrzeja Dudy - dodała sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Posłuchaj
00:20 11400586_1.mp3 Bogna Janke o spotkaniu w sprawie wynagrodzeń nauczycieli (IAR) 

Czytaj także:

Przewodniczący oświatowej "Solidarności" Ryszard Proksa powiedział, że jest zadowolony z rozmów. - Będziemy próbowali zrealizować ten ostatni punkt. Pan premier nie ukrywał, że będzie to bardzo trudne ze względów budżetowych, ale też wyraził i ochotę nadzieję, że jest skłonny do kompromisu i że należy siąść do stołu i rozmawiać - dodał Ryszard Proksa.

Posłuchaj
00:17 11400586_2.mp3 Ryszard Proksa o spotkaniu z prezydentem i premierem (IAR) 

"Solidarność" oświatowa chce powiązania zarobków nauczycieli ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce.

ng

Zobacz także

Zobacz także