more_horiz
Wiadomości

Żaryn: pierwsza fala ataków na granicę zatrzymana. Funkcjonariusze wykonali zadanie perfekcyjnie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 13:45
"Nasi żołnierze i funkcjonariusze wykonali zadanie perfekcyjnie. Pierwsza fala ataków na granicę zatrzymana" - przekazał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Sytuacja na przejściu granicznym w Kuźnicy została opanowana
Sytuacja na przejściu granicznym w Kuźnicy została opanowanaFoto: Twitter/@StZaryn

"Nasi żołnierze i funkcjonariusze wykonali zadanie perfekcyjnie. Pierwsza fala ataków na granicę zatrzymana" - napisał na Twitterze Żaryn, dziękując funkcjonariuszom za służbę i skuteczne działania.

free twitter policja granica 1200 .jpg
Szturm migrantów na granicę. Jeden z policjantów poważnie ranny

Dołączył również film, na którym widać, że sytuacja na polsko-białoruskim przejściu w Kuźnicy-Bruzgi się uspokoiła. Nie ma już grupy osób rzucających kamieniami i innymi przedmiotami w kierunku polskich służb.

Chwilę wcześniej rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka poinformował, że agresywni migranci atakujący polskie służby na przejściu granicznym w Kuźnicy zostali spacyfikowani.

Straż Graniczna poinformowała we wtorek na Twitterze, że koczujący przy przejściu granicznym w Bruzgach po stronie białoruskiej atakują polskie służby. Wobec agresywnych osób użyto armatek wodnych. "Cudzoziemcy rzucają w stronę polskich służb kamieniami oraz przedmiotami, z których wydobywa się dym. Słychać huk, przez zaporę z drutu kolczastego agresywni cudzoziemcy przerzucili kłodę drewna" - przekazała SG.

Ministerstwo Obrony Narodowej dodało, że "migranci zostali wyposażeni przez białoruskie służby w granaty hukowe i obrzucili polskich żołnierzy i funkcjonariuszy". Szef MON podziękował w mediach społecznościowych funkcjonariuszom za skuteczne działania.

kp

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także