more_horiz
Wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość ze wzrostem poparcia, opozycja ze spadkiem. Zobacz nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 14:37
Prawo i Sprawiedliwość ze wzrostem poparcia. Tak wynika z najnowszego sondażu Social Changes dla wpolityce.pl. Drugie miejsce należy do Koalicji Obywatelskiej, a trzecie do Polski 2050 Szymona Hołowni. Jednak obie te partie zaliczyły spadek poparcia. 
Obrady w Sejmiezdjęcie ilustracyjne
Obrady w Sejmie/zdjęcie ilustracyjne Foto: Twitter/@KancelariaSejmu

Jak wynika z najnowszego sondażu Social Changes, o cztery punkty procentowe wzrosło poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Teraz słupki procentowe wskazują 41 procent poparcia ze strony społeczeństwa. 

twitter sejm free 1200 (1).jpg
"Jesteśmy gotowi rozmawiać". Jarosław Kaczyński do opozycji

Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska, która odnotowała spadek o 1 punkt procentowy i może liczyć na poparcie 23 proc. respondentów.

Trzecia pozycja należy do Polski 2050 Szymona Hołowni. 13 procent badanych deklaruje się oddać swój głos na to ugrupowanie. 

Czytaj także: 

Jak pokazują badania, jeden pkt. proc. zyskała za to Konfederacja, którą popiera teraz 11 proc. badanych. Na Lewicę wskazało 7 proc. respondentów, tym samym notując spadek o 2 punkty. Z kolei Kukiz'15 zachowało swoje poparcie z poprzedniego badania, czyli 2 proc. Bez zmian również notowania PSL oraz Porozumienia - po 1 proc.

Deklarowana frekwencja wynosi 62 proc., czyli odnotowano wzrost o 2 punkty. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1069 osób w dniach od 12 do 15 listopada 2021 roku

nj, TVPinfo.pl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także