more_horiz
Wiadomości

Rosyjski polityk na przejściu granicznym w Bruzgach. Padły haniebne oskarżenia wobec Polski

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 19:00
Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora do spraw służb specjalnych, poinformował na Twitterze, że na przejściu granicznym w Bruzgach pojawił się rosyjski polityk Vitaly Milonov, poseł do Dumy z ramienia proputinowskiej partii.
Białoruś. Vitaly Milonov na przejściu granicznym w Bruzdach
Białoruś. Vitaly Milonov na przejściu granicznym w BruzdachFoto: Sergei Bobylev / TASS / Forum

"Na widok naszych żołnierzy i funkcjonariuszy cała ekipa filmowa zaczęła krzyczeć i obrażać Polskę. Rosyjski polityk oskarżał Polskę i Zachód o wywołanie kryzysu, a także oskarżył Polskę o agresję i brak człowieczeństwa. Politykowi rosyjskiemu towarzyszył propagandysta reżimu Łukaszenki" - napisał Stanisław Żaryn.

Rzecznik ministra koordynatora do spraw służb specjalnych dodał, że "to już kolejny przejaw wsparcia strony rosyjskiej dla reżimu Łukaszenki prowadzącego operację przeciwko Polsce". "Kreml coraz jawniej wspiera działania służb białoruskich przeciwko UE" - zaznaczył Stanisław Żaryn.

Białoruś. Kryzys na granicy

Na granicach UE i Białorusi trwa kryzys, od czasu, gdy na wiosnę gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy białoruskiej z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów.

UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Aleksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje. Do 2 grudnia w pasie przygranicznym polsko-białoruskim obowiązuje stan wyjątkowy.

Zobacz także:

Czytaj także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także