more_horiz
Wiadomości

Wynagrodzenia nauczycieli. Kontynuacja rozmów w Pałacu Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 05:30
Wynagrodzenia nauczycieli będą tematem rozmowy oświatowej Solidarności z kierownictwem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz przedstawicielami prezydenta. Drugie ostatnim czasie spotkanie dotyczące tej sprawy ma się rozpocząć o godzinie 11.00.
Pierwsze spotkanie oświatowej Solidarności i kierownictwa resortu edukacji odbyło się tydzień temu w poniedziałek w obecności prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego
Pierwsze spotkanie oświatowej Solidarności i kierownictwa resortu edukacji odbyło się tydzień temu w poniedziałek w obecności prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza MorawieckiegoFoto: Eliza Radzikowska-Białobrzewska / KPRP / Prezydent.pl

Pierwsze spotkanie oświatowej Solidarności i kierownictwa resortu edukacji odbyło się tydzień temu w poniedziałek w obecności prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Rozmowy dotyczą realizacji porozumienia, jakie związek podpisał z rządem w kwietniu 2019 roku.

Wynagrodzenia nauczycieli punktem spornym

Jednym z punktów porozumienia oświatowej Solidarności z rządem jest wprowadzenie nowego sytemu wynagradzania nauczycieli. Ten punkt według związkowców nie został zrealizowany - mówi rzecznik Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Monika Ćwiklińska.

- Spodziewamy się, że ministerstwo zaproponuje nam jakąś swoją koncepcję wynagradzania nauczycieli, która będzie powiązana z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej - mówi Monika Ćwiklińska.

"Rozmowy dają efekt"

Po ostatnim spotkaniu w ubiegłym tygodniu Bogna Janke z Kancelarii Prezydenta mówiła, że rozmowy dają efekt. - Porozumienie wymaga udziału obu stron. Jest wola osiągniecia porozumienia - powiedziała Bogna Janke.

Prezydencka minister wyjaśniła, że obie strony uważają umowę w większości za wykonaną. - Obie strony doszły do wniosku, że większość punktów z tego porozumienia została zrealizowana. Pozostał punkt szósty, dotyczący wzrostu wynagrodzeń, który będzie jeszcze dyskutowany - tłumaczyła wówczas Bogna Janke, podając także informację o zaplanowanym na wtorek spotkaniu. - To będzie również spotkanie w Pałacu Prezydenckim pod patronatem pana prezydenta Andrzeja Dudy - dodawała.

Czytaj również:

jmo

Zobacz także

Zobacz także