more_horiz
Wiadomości

Kolejne spotkanie dot. wynagrodzeń nauczycieli. Rozmowy odbywają się pod patronatem prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 05:44
O 9:00 w Belwederze rozpocznie się kolejne spotkanie przedstawicieli ministerstwa edukacji i nauki z oświatową "Solidarnością" poświęcone tematowi wynagrodzeń nauczycieli. Rozmowy odbywają się pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Syda Productions

Dzisiejsze spotkanie jest kontynuacją rozpoczętych przed dwoma tygodniami w Pałacu prezydenckim rozmów, w których uczestniczyli także prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Oświatowa "Solidarność" chce powiązania pensji nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce.

Rzeczniczka Anna Ostrowska mówi, że jest to trudne do zrealizowania, ale kwestia nie jest jeszcze rozstrzygnięta. - To nie jest tylko kwestia MEiN. Jest to rzecz powiązana z wydatkami państwa, z budżetem i musimy na tę kwestię patrzeć szerzej - mówiła po zakończeniu ubiegłotygodniowego spotkania.

Na razie resort edukacji i nauki podtrzymuje propozycje przedstawione związkowcom w październiku. Resort zaproponował wtedy między innymi podwyżki od 1240 do 1412 złotych oraz zwiększenie pensum o 4 godziny tygodniowo. Wszystkie związki te propozycje odrzuciły.

Czytaj także:
shutterstock_szkoła nauczyciel 1200.jpg
Nauczyciel potrzebny na wczoraj

Czytaj także:w

jbt

Zobacz także

Zobacz także