more_horiz
Wiadomości

Koronawirus: odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Znamy termin

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 18:45
Wojciech Skurkiewicz poinformował, że w piątek o godz. 10 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Będziemy obradować pod przewodnictwem pana premiera Mateusza Morawieckiego - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceszef MON.
Wojciech Skurkiewicz podał termin posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Wojciech Skurkiewicz podał termin posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania KryzysowegoFoto: Twitter/KPRM

Wiceminister obrony narodowej był pytany w czwartek w Polskim Radiu 24 o sytuację związaną z czwartą falą pandemii. Skurkiewicz przyznał, że coraz więcej krajów europejskich, w tym również naszych sąsiadów, decyduje się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Ponadto, rozważają również obowiązkowe szczepienia.

- W piątek o godz. 10 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i pewnie podczas tego posiedzenia - tak minister zdrowia, jak również i główny inspektor sanitarny - będą przedstawiać informacje na temat stanu i zagrożeń epidemiologicznych - poinformował wiceszef MON.

Skurkiewicz poinformował również, że na posiedzeniu będzie obecny także doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Jak dodał, "będziemy obradować pod przewodnictwem pana premiera Mateusza Morawieckiego".

Czwarta fala koronawirusa w Polsce

W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 27 356 kolejnych osób. Zmarło 502 chorych z COVID-19. Od początku pandemii blisko 3,6 mln osób zakaziły się koronawirusem, zanotowano 84,6 tys. przypadków śmiertelnych.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 mln 596 tys. 491 przypadków. Zmarło 84 tys. 656 osób z COVID-19. Najwięcej nowych przypadków w tej fali pandemii – 29 tys. 64 oraz zgonów - 570 osób zanotowano w środę 1 grudnia.

Zobacz także: wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w "Salonie politycznym Trójki"

Czytaj także:

dn

Zobacz także

Zobacz także