more_horiz
Wiadomości

Coraz więcej placówek edukacyjnych pracuje stacjonarnie. MEiN podało najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 21:06
Wszystkie placówki oświatowe na różnych szczeblach edukacji, począwszy od przedszkoli, po szkoły podstawowe, kończąc na szkołach średnich, zanotowały wzrost pracy stacjonarnej - wynika z danych opublikowanych przez resort edukacji i nauki.
Coraz więcej szkół pracuje stacjonarnie
Coraz więcej szkół pracuje stacjonarnieFoto: ESB Professional/Shutterstock

Stacjonarnie w czwartek pracowało 14 347 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), czyli 70 placówek więcej niż w analogicznym okresie tydzień temu. Jest to wzrost o 0,5 proc. wszystkich placówek edukacyjnych.

W czwartek, 9 grudnia, 82 przedszkola pracowały zdalnie, a 1006 w trybie mieszanym.

Do nauki stacjonarnej wróciło także więcej uczniów szkół podstawowych. W czwartek otwartych było 10 634 placówek. To wzrost o 137 szkół, co stanowi 0,9 proc. W ten czwartek zdalnie pracowało 131 podstawówek, a w trybie mieszanym - 3623.

Wzrost pracy stacjonarnej dotyczy także szkół ponadpodstawowych. W czwartek do ławek zasiedli uczniowie w 6117 placówkach. W porównaniu do danych sprzed tygodnia, to wzrost o 58 szkół, czyli o 0,7 proc. 9 grudnia zdalnie pracowało 110 szkół ponadpodstawowych, a w trybie mieszanym 1585 placówek.

Procedury w szkołach w przypadku wykrycia wirusa SARS-CoV-2

W razie stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, aby ustalić krąg osób narażonych. Potem decyduje o zastosowaniu odpowiednich działań mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

Zobacz też: Przemysław Czarnek w Programie 1 Polskiego Radia

bf

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także