more_horiz
Wiadomości

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Wiemy, ile dawek preparatu dotarło do Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 11:43
Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że "z lotniska na Okęciu wyjechało do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) 1,1 mln dawek szczepionek przeciwko COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Dodał, że w nocy zakończono wystawianie 2,7 mln e-skierowań dla dzieci. 
Andrusiewicz: w nocy zakończyliśmy wystawianie e-skierowań dla dzieci w wieku 5-11 lat
Andrusiewicz: w nocy zakończyliśmy wystawianie e-skierowań dla dzieci w wieku 5-11 lat Foto: shutterstock/Ira Lichi

- Przed chwilą z lotniska na Okęciu wyjechało 1,1 mln dawek szczepionek do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W ciągu godziny te szczepionki, 1,1 mln będzie już w RARS - powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz na konferencji prasowej.

E-skierowania dla dzieci 

- My dzisiaj o pierwszej w nocy zakończyliśmy wystawiać 2,7 mln e-skierowań dla dzieci w wieku 5-11 lat. Wszystkie e-skierowania dla tej grupy wiekowej 5-11 lat zostały już wystawione, co ni mniej ni więcej oznacza, to że chwilę po 24 dzisiejszej nocy rodzice będą mogli zacząć zgłaszać dzieci na szczepienia - dodał.

- Szczepienia rozpoczniemy w czwartek. Do tej pory punkty szczepień wystawiły zapotrzebowanie na 150 tys. dawek szczepionek, ale to zapotrzebowanie cały czas jest składane - mówił Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że punkty szczepień wystawiły również 40 tys. slotów, "czyli miejsc do obsługi małych pacjentów".

Szczepienie w towarzystwie rodziców

Rzecznik MZ zachęcił do odwiedzenia strony internetowej resortu. - Tam jest karta kwalifikacji do szczepienia - dodał. Podkreślił, że dzieci muszą mieć wykonane szczepienie w towarzystwie rodziców w punktach szczepień, w których jest lekarz - i to on kwalifikuje do szczepienia.

Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat rozpoczną się w Polsce 16 grudnia i będą wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej.

Czytaj więcej:

Zobacz także: Waldemar Kraska w audycji "24 pytania"

nj

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także