more_horiz
Wiadomości

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Para prezydencka zachęca do włączenia się w akcję Caritasu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2021 20:08
Para prezydencka zachęciła do wsparcia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W ramach organizowanej po raz 28. akcji Caritas Polska przygotowała około 2 milionów świec na wigilijne stoły. Zebrane podczas ich sprzedaży środki zostaną przekazane najuboższym rodzinom. 
Para prezydencka zachęca do wsparcia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
Para prezydencka zachęca do wsparcia Wigilijnego Dzieła Pomocy DzieciomFoto: KPRP

Jak powiedziała Agata Kornhauser-Duda, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to ważne i konkretne wsparcie. - Dzięki niemu finansowane są między innymi stypendia, posiłki, leczenie, rehabilitacja oraz wyjazdy wakacyjne - zawsze z uwzględnieniem najpilniejszych potrzeb konkretnych rodzin i społeczności lokalnych - zaznaczyła pierwsza dama. 

W tym roku część uzyskanych środków trafi do placówek opiekuńczych i edukacyjnych w krajach rozwijających się oraz do polskich dzieci z Ukrainy, Litwy i Białorusi. - Wiele z nich bardzo liczy na pomoc, jeśli chodzi o żywność i materiały szkolne - dodała Agata Kornhauser-Duda.

Pomoc w pandemii

Jak przypomniał prezydent Andrzej Duda, pomoc jest potrzebna w szczególnym czasie pandemii. - Jest ona znacznym obciążeniem także dla dzieci i młodzieży. Niesie im stres, poczucie niepewności, oddzielenie od rówieśników, czasem pogorszenie sytuacji materialnej - zaznaczył prezydent. - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom wychodzi naprzeciw również tym problemom - dodał.

- Oczekując końca obecnej sytuacji epidemicznej, okazujmy sobie solidarne wsparcie. Pomagajmy szczególnie tym, którzy nie są w stanie samodzielnie pokierować swoim losem - powiedziała pierwsza dama.

- Życzymy, aby płonąca na wigilijnym stole świeca przypominała o dobru, jakiego przysporzyli państwo potrzebującym dzieciom. Niech ich radość i wdzięczność opromienią Państwu ten świąteczny czas oraz pozostałe dni roku - przekazała para prezydencka. 

Akcja Caritasu

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 roku. Co roku, podczas adwentu, świece są rozprowadzane w parafiach w całej Polsce.

Od blisko 20 lat akcja ma charakter ekumeniczny. Obecnie jest prowadzona przez Caritas wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos.

Czytaj także:

kp

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także