more_horiz
Wiadomości

Jest uchwała ws. budżetu Warszawy. Radni PiS zarzucają rządzącym miastem "wspieranie swoich"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 10:32
Podczas sesji Rady Warszawy, na której radni KO przyjęli uchwałę dotyczącą budżetu, obecny był prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. - 2022 rok będzie najgorszy od 1989 roku. Jeszcze gorszy będzie rok 2023 - stwierdził. Po obradach w mediach społecznościowych głos zabrali radni PiS, którzy sygnalizują nierówny podział funduszy. Twierdzą, że w tych dzielnicach, w których współrządzą władze, miasto skierowało mniejsze pieniądze do rozgospodarowania. 
Uchwałę budżetową na 2022 rok poparło 37 radnych, sprzeciw wyraziło 17, a od głosu wstrzymało się 4 radnych
Uchwałę budżetową na 2022 rok poparło 37 radnych, sprzeciw wyraziło 17, a od głosu wstrzymało się 4 radnychFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Uchwałę budżetową na 2022 rok poparło 37 radnych, sprzeciw wyraziło 17, a od głosu wstrzymało się 4 radnych. Tutaj trzeba zaznaczyć, że za przyjęciem budżetu byli w głównej mierze przedstawiciele KO, a na "nie" głosowali radni PiS. 

"Ten 2022 rok będzie najgorszy od 1989 roku"

- Ten 2022 rok będzie najgorszy od 1989 roku. Jeszcze gorszy będzie rok 2023 - powiedział Rafał Trzaskowski podczas sesji Rady Warszawy. Dodał, że w nadchodzącym roku stolica Polski straci 1,416 mld złotych z tytułu podatków PIT i CIT. - Obietnice rządu są realizowane za pieniądze z samorządów. To jest niedopuszczalne. Pieniądze będą zabierane samorządom i przekazywane na fundusze rządowe, które potem będą rozdzielane przez ministrów według własnego uznania - wskazał. 

Jak wynika z autopoprawki nr.1 o kwotę prawie 175 mln złotych powiększono wydatki majątkowe dla dzielnic. Większość z nich, otrzymała milionowe dodatki, jednak różnice między kwotami są znaczące.

Radni PiS w mediach społecznościowych

Według radnych PiS włodarz Warszawy "wspiera swoich". Paweł Lisiecki napisał na Twitterze: "Trzy Dzielnice Warszawy (Ochota, Rembertów, Praga Pn.), w których współrządzi Prawo i Sprawiedliwość lub ma większość w Radzie, dostały najmniej środków od Rafała Trzaskowskiego. Przykład myślenia, że to spowoduje, że w przyszłości mieszkańcy tych Dzielnic nie zagłosują na PiS".

Swoje zdanie wyraziła również Alicja Żebrowska, która stwierdziła, że: "Prezydent Rafał Trzaskowski biadoli na sesji, jak to rząd dzieli pieniądze po uważaniu i że trzeba mieć odpowiednie relacje! Ej, Praga Północ, co z waszymi relacjami z prezydentem" - czytamy. 

Zastępca Burmistrza Praga-Północ stwierdził, że "PO ukarała Pragę. Miało być 20 mln a jest 21 tyś."

Z kolei Oskar Hejka dowodził, że Warszawa nie straci na PiT i CIT. Na Twitterze napisał: "Sesja Rady Warszawy, temat: budżet 2022. Warszawa zyskuje dzięki Zjednoczonej Prawicy".

Czytaj więcej:

nj, tvp.info

Zobacz także

Zobacz także