more_horiz
Wiadomości

"W ruch poszły kłody drewna i kamienie". Kolejne agresywne próby forsowania granicy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 10:13
 - Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób - poinformowała Straż Graniczna. Ponadto rano na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku grupa kilku agresywnych osób siłowo forsowała granicę.
Straż Graniczna podała w komunikacie, że cudzoziemcom pomagały białoruskie służby.
Straż Graniczna podała w komunikacie, że cudzoziemcom pomagały białoruskie służby.Foto: Twitter.com/@Straz_Graniczna

"Wczoraj tj. 09.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób" - podała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.

Dodała, że w poniedziałek na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku grupa kilku cudzoziemców siłowo forsowała granicę. - W stronę polskich patroli rzucane były kamienie, kłody drzewa, również przez służby białoruskie – poinformowała SG.

Granica polsko-białoruska w 2021 roku

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Czytaj także:


Posłuchaj
00:54 11492363_1.mp3 Kolejne próby nielegalnego przekraczania granicy - (IAR)

 

 Zobacz także: Rzecznik SG por. Anna Michalska o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

es

Zobacz także

Zobacz także