more_horiz
Wiadomości

Tusk chce uczcić pamięć ofiar COVID-19. Internauci przypominają jego słowa o "robieniu polityki na grobach"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 16:28
Donald Tusk zapowiedział, że we wtorek o godz. 18 w ogrodzie Saskim w Warszawie uczci, wraz z parlamentarzystami PO, prezydentem Rafałem Trzaskowskim i mieszkańcami miasta, pamięć ponad 100 tys. ofiar COVID-19. Zareagowali na to internauci, w tym dziennikarze. Samuel Pereira przypomniał byłemu premierowi jego słowa sprzed 10 lat. "Wolałbym się nie urodzić, niż na grobach zmarłych budować swoją karierę polityczną" - mówił wtedy szef PO. 
Donald Tusk zapowiedział upamiętnienie ofiar pandemii
Donald Tusk zapowiedział upamiętnienie ofiar pandemii Foto: PAP / Tomasz Gzell

Lider Platformy Obywatelskiej ocenił, że statystyki epidemiczne w Polsce są tragiczne i przyznał, że pandemia wszystkich nas przytłacza. - Ale właśnie tego dnia chyba powinniśmy wszyscy pamiętać o ofiarach, o rodzinach ofiar pandemii, o tych, którzy stracili swoich bliskich, którzy mają swoich bliskich w szpitalach - podkreślił szef PO.

Dodał, że on sam również miał ostatnio obawy o swoich bliskich, związane z pandemią. - Wydaje mi się, że to właśnie dzisiaj powinniśmy okazać współczucie i solidarność ze wszystkimi cierpiącymi i ich rodzinami - zaznaczył Donald Tusk.

Zapowiedział, że we wtorek, wraz z parlamentarzystami Platformy, z mieszkańcami Warszawy, także prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim, o godz. 18 zapali znicze w ogrodzie Saskim w Warszawie. - Chcemy upamiętnić te tragiczne ofiary. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby zupełnie bez polityki okazać taką solidarność i zapalić razem z nami znicze - podkreślił lider PO.

Na tę zapowiedź Donalda Tuska zareagowali internauci, w tym także dziennikarze. "Zadedykuję Panu słowa Donalda Tuska: »Wolałbym się nie urodzić, niż na grobach zmarłych budować swoją karierę polityczną«" - napisał na Twitterze dziennikarz i szef portalu TVP Info Samuel Pereira. 

Internauci przypominają także to, co się działo po katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Ich zdaniem rządząca wtedy Polską Platforma Obywatelska utrudniała należyte oddanie czci ofiarom, w tym prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Na ten wątek zwrócił uwagę również dziennikarz Krzysztof Feusette. "Tusk palący znicze. Te same, które HGW sprzątała po Smoleńsku. I te, do których sikali ludzie Palikota. Jakie on ma szczęście, że już nie rządzi..." - napisał na Twitterze.

bartos, PAP 

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także