more_horiz
Wiadomości

Śmierć żołnierza na granicy z Białorusią. Nowe ustalenia prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2022 21:42
Żołnierz, który zginął od wystrzału z broni służbowej to 22-latek z 9. Brygady Kawalerii Pancernej. - Nic nie wskazuje na udział osób trzecich - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która bada tę sprawę. 
Nic nie wskazuje na udział osób trzecich - przekazała prokuratura, zajmująca się sprawą śmierci żołnierza na granicy z Białorusią
Nic nie wskazuje na udział osób trzecich - przekazała prokuratura, zajmująca się sprawą śmierci żołnierza na granicy z BiałorusiąFoto: TT/@MON_GOV_PL

Do zdarzenia doszło w środę. Żołnierz zginął od wystrzału z broni służbowej. W momencie śmierci 22-latek nie pełnił służby, był przed rozpoczęciem swojej zmiany.

- Miało to miejsce na terenie miejscowości Białowieża, a nie - jak wcześniej informowano - w okolicach tej miejscowości - poinformował rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Marek Nabzdyjak.

Żandarmeria wojskowa wciąż wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Ustalenia prokuratury

Prokurator był na miejscu podczas wykonywania czynności procesowych. - Obecnie nic nie wskazuje na udział osób trzecich - przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W oficjalnym komunikacie 16. Dywizja Zmechanizowana pisze o śmierci 22-latka jako o "nieszczęśliwym wypadku". Podkreśla, że rodzinie zmarłego została zapewniona opieka psychologa. 


Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także