more_horiz
Wiadomości

Kolejne próby nielegalnego przedostania się do Polski. Zatrzymano pięć osób

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 09:25
Straż Graniczna podała na Twitterze, że na odcinku ochranianym przez posterunek w Płaskiej, 3 obywateli Jemenu przeszło na stronę polską przez rzekę Wołkuszanka. Łącznie w środę 8 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski.
Wczoraj 8 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski
Wczoraj 8 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do PolskiFoto: Twitter.com/@Straz_Graniczna

Ponadto w środę zatrzymano 5 mężczyzn - 4 obywateli Sri Lanki i obywatela Afganistanu. Migranci przylecieli na Białoruś przez Rosję.

Od początku roku funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali ponad tysiąc prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski.

Kryzys na granicy

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu ub.r. było ich ponad 1,7 tys., w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy, czy miejscowi przedsiębiorcy. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Ruszyła też budowa stałej zapory granicznej. Prace odbywają się na czterech odcinkach. Cała inwestycja ma kosztować 1,6 mld zł. Instalacja - jak zapowiadają przedstawiciele rządu - będzie gotowa do czerwca.

Zobacz także:

dz

Zobacz także

Zobacz także