more_horiz
Wiadomości

"O dar pokoju i pojednania". Prymas Polski prosi o modlitwę w intencji Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 16:34
O modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie poprosił Prymas Polski abp Wojciech Polak. Apel ten związany jest z eskalacją napięcia i działaniami w  separatystycznych regionach ługańskim i donieckim.
Prymas Polski prosi o modlitwę o pokój na Ukrainie
Prymas Polski prosi o modlitwę o pokój na UkrainieFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Władimir Putin podpisał dekret o uznaniu niepodległości separatystycznych regionów Ukrainy. Polecił rosyjskiej armii rozpoczęcie operacji - jak to określił - "zapewnienia spokoju" w samozwańczych, separatystycznych tak zwanych "republikach" na wschodniej Ukrainie.

- Trwajmy w modlitwie o pokój, prośmy z głębi naszych serc o dar pokoju i pojednania, o powstrzymanie konfliktu, przede wszystkim o to, by Bóg dał światło w umysły i odwagę w serca, abyśmy dążyli do pokoju. Aby to widmo wojny i zagrożenia, widmo cierpienia tylu tysięcy ludzi bożym miłosierdziem i bożą łaską zostało powstrzymane - powiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak, odnosząc się do wydarzeń za naszą wschodnią granicą.

Apel o wytrwałość

Prymas zaapelował o wytrwałość. - Ufam, że dzięki tej wspólnej i nadal wytrwałej modlitwie, uda się zażegnać widmo wojny i cierpienia tylu tysięcy ludzi - mówił Polskiemu Radiu.

O modlitwę w tej intencji zaapelował też abp Stanisław Gądecki - Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Prosił też o otwartość i gościnność dla uchodźców z Ukrainy, którzy w Polsce będą chcieli znaleźć schronienie przed wojną.

W rozmowie z Radiem Watykańskim abp Gądecki powiedział, że decyzję prezydenta Władimira Putina przyjął z ogromnym smutkiem.
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski jutro, 23 lutego, o godz. 16.30 w Katedrze na Wawelu odprawi Mszę świętą w intencji pokoju na Ukrainie.

Czytaj także

Posłuchaj

00:25 11574900_1.mp3 O modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie poprosił Prymas Polski abp Wojciech Polak - (IAR)

 

es

Zobacz także

Zobacz także