more_horiz
Wiadomości

Polska Misja Medyczna z kolejnym transportem darów. Pomoc trafi na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 15:42
Polska Misja Medyczna przygotowuje kolejny transport z niezbędnymi środkami medycznymi dla trzech ukraińskich szpitali. Środki ratujące życie noworodków muszą jak najszybciej trafić do szpitala neonatologicznego z oddziałem intensywnej terapii noworodka. Jeśli uda się skompletować zamówienia, transport wyruszy w piątek.
Polska Misja Medyczna przekaże pomoc m.in. do szpitala neonatologicznego na Ukrainie
Polska Misja Medyczna przekaże pomoc m.in. do szpitala neonatologicznego na UkrainieFoto: Mateusz Grochocki/East News

Jak powiedziała IAR Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej, na Ukrainie brakuje materiałów medycznych i leków, przede wszystkim środków do opatrywania ran osób poszkodowanych w bombardowaniach. Podkreśliła, że z Ukrainy płyną dramatyczne prośby o wsparcie.

- Staramy się skompletować te listy - dodała Małgorzata Olasińska-Chart zaznaczając, że również w hurtowniach w Polsce zaczyna brakować niektórych przedmiotów. Dlatego realizowane są też zamówienia poza Polską.

Czytaj także:

Możliwe wpłaty na kupno darów

Każdy możne pomóc w kompletowaniu zamówienia poprzez wpłaty na specjalną zbiórkę na stronie pmm.org.pl lub na profilu Polskiej Misji Medycznej na Facebooku.

Polska Misja Medyczna nie zbiera żadnych darów rzeczowych.

Pierwszy transport Polskiej Misji Medycznej wyruszył na Ukrainę w niedzielę rano. Zawierał on wszystko, co jest potrzebne do natychmiastowego opatrzenia ran i pomocy na SOR-ach, w tym opatrunki, bandaże i gaziki jałowe. Była to natychmiastowa pomoc dla szpitala w Iwano-Frankiwsku.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:31 11595264_1.mp3 Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej o kompletowaniu sprzętu i leków do kolejnego transportu humanitarnego na Ukrainę (IAR) 

Ukraina walczy z rosyjską inwazją

st

Zobacz także

Zobacz także