more_horiz
Wiadomości

Ilu uchodźców z Ukrainy jest w Polsce? Straż Graniczna podała nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 09:39
Straż Graniczna podała, że od 24 lutego z Ukrainy do Polski przyjechało milion 200 tysięcy osób. Minionej doby funkcjonariusze odprawili 141 tysięcy 500 osób. To mniej niż dzień wcześniej. 
Straż Graniczna: dotychczas do Polski przybyło 1 milion 200 tysięcy uchodźców z Ukrainy
Straż Graniczna: dotychczas do Polski przybyło 1 milion 200 tysięcy uchodźców z UkrainyFoto: Twitter.com/Straz_Graniczna

"Od 24 lutego z Ukrainy do Polski przyjechało milion 200 tysięcy osób" - poinformowała we wtorek rano na Twitterze Straż Graniczna.

Strażnicy graniczni poinformowali również, że w poniedziałek odprawili 141 tysięcy 500 podróżnych z Ukrainy. "To mniej niż dzień wcześniej. Natomiast we wtorek do godz. 7.00 z Ukrainy przyjechało 35 tysięcy 300 osób - to również mniej niż wczoraj o 16 procent" - dodano na Twitterze SG.

13. dzień wojny na Ukrainie 

Wtorek to trzynasty dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego. 7 marca do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego kraju.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg mówiła w Programie 1 Polskiego Radia, że specustawa o pomocy uchodźcom z Ukrainy pozwoli im pracować i korzystać z opieki państwa w Polsce. Rządowy projekt będzie procedowany na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu. - Ustawa zapewni też wsparcie finansowe osobom i organizacjom pozarządowym, które przyjmą uchodźców pod swój dach - mówiła minister Marlena Maląg.

Posłuchaj
00:24 11611498_1.mp3 Marlena Maląg o specustawie ws. pomocy uchodźcom z Ukrainy (IAR) 

Czytaj również:

Zobacz także: Bartosz Cichocki w "Sygnałach dnia"

***

Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

nt

Zobacz także

Zobacz także