more_horiz
Wiadomości

Uchodźcy z Ukrainy w Polsce. SG: przybyło ich już 1,25 mln

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 18:56
Jak przekazała Straż Graniczna, we wtorek do godz. 15.00 na granicy z Ukrainą odprawiono 78,5 tys. osób.  Do Polski przybyło 1,25 mln uchodźców z zaatakowanego przez Rosję kraju.
Straż Graniczna: do Polski przybyło 1,25 mln uchodźców z Ukrainy
Straż Graniczna: do Polski przybyło 1,25 mln uchodźców z UkrainyFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego. Według danych SG od tego czasu do Polski przybyło 1,25 miliona uchodźców. We wtorek do Polski dostało się 78,5 tys. osób, w poniedziałek 141,5 tys.

Jak informuje Straż Graniczna, rekordowym dniem do tej pory był 6 marca, kiedy to łącznie na ośmiu przejściach granicznych odprawiono 142 tysiące 400 osób. Najwięcej w tych dniach odprawiono w Medyce oraz w Korczowej.

Ukraińska straż graniczna: od początku wojny do kraju wróciło około 133 tys. mężczyzn

Z kolei ukraińskie służby podały liczbę osób, które wróciły do napadniętego kraju. "Ukraińcy nadal przyjeżdżają z zagranicy, by bronić Ojczyzny. W sumie 167 tysięcy naszych rodaków wróciło na Ukrainę w ciągu 12 dni wojny przez zachodnią granicę, z czego ok. 80 proc. to mężczyźni" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Czytaj także:

»» ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny ««

Posłuchaj
00:27 11612955_1.mp3 Na przejściu w Medyce wolontariusze mają najwięcej pracy nocą (IAR)

 

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Zobacz także

Zobacz także