more_horiz
Wiadomości

"Polska i Europa muszą działać wspólnie". Premier apeluje o pomoc uchodźcom

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2022 23:30
Uchodźcy "chcą wrócić do swojej Ojczyzny, aby budować ją silną i suwerenną, ale do tego potrzebują środków! Najwyższy czas na wypłacenie należnych nam pieniędzy z Unii Europejskiej, które pomogą spełnić ich marzenia" - napisał w mediach społecznościowych premier Polski Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że "Polska i Europa muszą działać wspólnie, ręka w rękę, aby ostatecznie dobro wygrało ze złem".
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Unii Europejskiej i współdziałanie w celu pomocy uchodźcom z Ukrainy
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Unii Europejskiej i współdziałanie w celu pomocy uchodźcom z UkrainyFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w poniedziałek w Serocku z uchodźcami z Ukrainy. Politycy odwiedzili kobiety i dzieci, którzy przed rosyjską agresją uciekli z kraju do polskiego Serocka. O poniedziałkowej wizycie w Serocku szef rządu poinformował we wpisie na Facebooku.

"Razem z premierem Belgii Alexandrem De Croo odwiedziliśmy dziś w Serocku kobiety i dzieci, które uciekły z Ukrainy przed okrucieństwem wojny i bombami Putina. Oni chcą wrócić do swojej Ojczyzny, aby budować ją silną i suwerenną, ale do tego potrzebują środków! Najwyższy czas na wypłacenie należnych nam pieniędzy z Unii Europejskiej, które pomogą spełnić ich marzenia" - napisał Morawiecki.

"Polska i Europa muszą działać wspólnie"

Podkreślił, że Polska otworzyła swoje granice, a Polacy swoje serca i domy, ale także Unia Europejska ma swoje powinności w takich sytuacjach. "Wierzę, że wypełni je tak szybko, jak to możliwe, bo przecież ma ku temu wszelkie zasoby. Nasze serca są po stronie Ukrainy i jej obywateli. Polska i Europa muszą działać wspólnie, ręka w rękę, aby ostatecznie dobro wygrało ze złem" - dodał szef polskiego rządu.


00:28 morawiecki - pole walki .mp3 Premier Mateusz Morawiecki: musimy uświadamiać wszystkim naokoło, że z faszystowskim reżimem z Moskwy nie ma co negocjować (IAR)

Do Polsku dotarło jak dotąd ponad 2,6 mln uchodźców z Ukrainy (PAP) Do Polsku dotarło jak dotąd ponad 2,6 mln uchodźców z Ukrainy (PAP)

Czytaj także:

mbl

Zobacz także

Zobacz także