more_horiz
Wiadomości

Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych. Szef MON: przewidziany wzrost wydatków na obronność to wciąż za mało

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2022 14:56
- Ustawa o obronie ojczyzny zakłada wzrost nakładów budżetowych na obronność. Ale to jeszcze za mało, by zdynamizować zakupy sprzętu dla wojska - przyznał szef MON Mariusz Błaszczak, który w Warszawie podpisał umowę ws. obsługi Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych.
Mariusz Błaszczak i prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka podpisali umowę o obsłudze Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych
Mariusz Błaszczak i prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka podpisali umowę o obsłudze Funduszu Wsparcia Sił ZbrojnychFoto: Twitter/@MON_GOV_PL

Mariusz Błaszczak i prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka podpisali w Warszawie umowę o obsłudze Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych. Powołanie Funduszu także zapisano w ustawie o obronie ojczyzny. Ma on być dodatkowym źródłem finansowania wydatków na wojska dokonywanych w kraju i za granicą.

Szef MON: to wciąż za mało

- Wiemy doskonale, że o bezpieczeństwo trzeba dbać. Ci, którzy nie wierzyli, przekonali się, jeżeli obserwują to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą - powiedział Błaszczak.

Jak podkreślił, PiS "konsekwentnie wzmacniało siły zbrojne", rozbudowując je liczebnie i dokonując zakupów uzbrojenia. - Żeby te działania mogły przebiegać szybciej, ważny jest fundament finansowania. Ustawa zakłada wzrost nakładów budżetowych na obronność - od przyszłego roku już co najmniej trzech procent PKB. Ale to wszystko jeszcze zbyt mało, żeby jeszcze bardziej zdynamizować zakupy sprzętu - zapowiedział minister obrony.

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także