more_horiz
Wiadomości

Pogoda na środę. Deszcze i burze przez cały dzień, rozpogodzi się w nocy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 04:55
Środa zapowiada się pochmurna, z przelotnymi opadami deszczu, miejscami mogą też wystąpić burze. Z prognozy pogody IMGW wynika, że wieczorem i w nocy deszcze zaczną zanikać.
Pogoda w środę. Dzień będzie pochmurny i deszczowy. Rozpogodzi się w nocy
Pogoda w środę. Dzień będzie pochmurny i deszczowy. Rozpogodzi się w nocyFoto: Shutterstock/LIDERO

Najmniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia burz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje w strefie frontu, który będzie stopniowo przemieszczać się z centrum kraju na wschód.

Burze w ciągu dnia

W godzinach popołudniowych strefa burz wystąpi zwłaszcza na północnym zachodzie kraju, z silniejszymi porywami wiatru, ale z mniejszymi opadami. W czasie burz wiatr może być porywisty - do 75 km/h.

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej synoptyk IMGW Sławomir Guzek, będzie też chłodniej, zwłaszcza nad morzem. Tam od 15 stopni, natomiast na zachodzie - do 22 stopni.

Poprawa pogody w nocy

Jak dodał synoptyk, w godzinach wieczornych można się spodziewać poprawy pogody, którą przyniesie klin wyżowy z południowego zachodu. Będzie mniej opadów, w godzinach wieczornych i nocnych zaczną zanikać - najpierw na południowym zachodzie kraju i stopniowo rozpogodzenia będą się przemieszczać w głąb kraju. Lokalnie i w ciągu nocy może wystąpić mgła.

W nocy temperatura wyniesie od 7 do 12 stopni Celsjusza.

IMGW prognozuje przelotne opady deszczu do końca tygodnia w całym kraju. W weekend w północnych województwach zapowiadane opady są dość intensywne. Jedynie w czwartek będzie mniej deszczu.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:21 Pogoda IAR 1.mp3 Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej synoptyk IMGW Sławomir Guzek, w środę będzie chłodniej, zwłaszcza nad morzem (IAR)
Posłuchaj
00:25 Pogoda IAR 2.mp3 Jak dodaje synoptyk, w godzinach wieczornych można się spodziewać poprawy pogody, którą przyniesie klin wyżowy z południowego zachodu (IAR)

jmo

Zobacz także

Zobacz także