more_horiz
Wiadomości

Szefowa KE przyjedzie do Polski podpisać "kamienie milowe" KPO. Mateusz Morawiecki: zakończyliśmy negocjacje

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 19:31
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w przyszły czwartek - 2 czerwca - do Polski przyjedzie szefowa Komisji Europejskiej. Szef rządu przekazał, że Ursula von der Leyen podpisze wynegocjowane "kamienie milowe" Krajowego Planu Odbudowy.
2 czerwca przyjedzie do Polski przewodnicząca KE na podpisanie kamieni milowych związanych z KPO
2 czerwca przyjedzie do Polski przewodnicząca KE na podpisanie "kamieni milowych" związanych z KPOFoto: shutterstock.com/martinbertrand.fr

- Szanowni państwo, drodzy rodacy, to jest właśnie pewnego rodzaju sprzeczność, z którą mamy do czynienia. Otóż opozycja, która dzisiaj zarzuca ministrowi sprawiedliwości, że jakoby blokuje Krajowy Plan Odbudowy, a sama opozycja nie będzie głosowała za ustawą zaakceptowaną przez Komisję Europejską w pełni - powiedział premier w czwartek w Sejmie podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości.

Szefowa KE przyjedzie do Polski. Premier: wynegocjowaliśmy KPO

Jak mówił, "Komisja Europejska przyjrzała się tej ustawie (noweli ustawy o SN -przyp. red.), którą zaprezentował prezydent Andrzej Duda i stwierdziła, że stanowi ona wrota do KPO". - Jak to wytłumaczycie swoim wyborcom? Drodzy wyborcy PO zadawajcie te pytania swoim posłom - dodał Mateusz Morawiecki.

Gdyż my - jak podkreślił - KPO właśnie wynegocjowaliśmy. - Zakończyliśmy negocjacje kamieni milowych. I chcę Wysokiej Izbie powiedzieć, że w przyszły czwartek, 2 czerwca przyjedzie tutaj przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na podpisanie kamieni milowych związanych z KPO - oświadczył premier.

Zobacz także:

Zobacz także: poseł PiS Marek Ast w "Salonie politycznym Trójki"

jp

Zobacz także

Zobacz także