more_horiz
Wiadomości

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. "Ludzie głębokiego serca i wiary"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 18:45
Wyłoniono laureatów 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie. W Konkursie pod hasłem "Poczuj radość Ewangelii!" uczestniczyli zwycięzcy etapów diecezjalnych z całej Polski.
Niepokalanów: Wyłoniono laureatów 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
Niepokalanów: Wyłoniono laureatów 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy BiblijnejFoto: Shutterstoc/Keep Smiling Photography

Laureatka pierwszego miejsca, reprezentantka diecezji białostockiej Andżelika Szymańska powiedziała, że decyzję o udziale w Konkursie podjęła z miłości do Boga. 

- Bardzo mi zależało na tym, by wygrać, żeby zdobyć indeks, ale też bardzo ważne było spotkanie ze Słowem Bożym. A Bóg jest dla mnie kochającym Ojcem, z Którym mogę zawsze porozmawiać, "Chrystus daje zupełnie nowy zestaw do życia". Poznaj znaczenie Wielkanocy - wyjaśnia laureatka pierwszego miejsca.

Laureatka drugiego miejsca Marysia Gdańska z Biłgoraja, z diecezji zamojsko-lubaczowskiej powiedziała, że udział w Konkursie był dla niej bardzo ważny. - Bóg jest dla mnie najlepszym Ojcem i przyjacielem, wsparciem i takim Kimś - z Którym mogę być tak blisko, z Którym mogę porozmawiać i Który zawsze będzie mi pomagał.- podkreśliła. 

"Spore wyzwanie"

Z kolei laureatka trzeciego miejsca Natalia Wachel z Tychów z archidiecezji katowickiej, zaznaczyła, że Konkurs okazał się sporym wyzwaniem. - Dużo materiału było do nauczenia, ale lubię ten Konkurs, ponieważ jest interesujący i ciekawy. Myślę, że określony zakres, z określonych Ksiąg, to do nauki jest dużym ułatwieniem - wyjaśniła. 

Przewodniczący komisji konkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, dyrektor sekcji Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ksiądz prof. Mirosław Wróbel zaznaczył, że tegoroczni uczestnicy Konkursu Wiedzy Biblijnej wykazali się wiedzą wielowymiarową.

Ludzie głębokiego serca

- Uczestnicy, finaliści, nie tylko przygotowali się pod względem intelektualnym, pod względem wiedzy, ale także są to ludzie głębokiego serca i głębokiej wiary. Myślę, że to Słowo Boże także ich przemienia i to jest coś, co napawa wielkim optymizmem.
A zakres kolejnej 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej będzie dotyczył Księgi Powtórzonego Prawa ze Starego Testamentu. Jest to ostatnia Księga Tory Mojżeszowej pięcioksięgu, oraz Listu do Hebrajczyków - zapowiedział ks. Mirosław Wróbel.

Nagrodą dla pierwszych trzech miejsc jest między innymi pielgrzymka do Ziemi Świętej, indeksy na uczelnie oraz Pismo Święte.
Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Tegoroczny zakres tematyczny obejmował Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć. Tekstem źródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, które zaprasza do obcowania z żywym Bogiem.

Patronami Honorowymi wydarzenia są Przewodniczący KEP arcybiskup Stanisław Gądecki i Prymas Polski Wojciech Polak.

Posłuchaj
00:30 11768469_2.mp3 Andżelika Szymańska, Maria Gdańska i Natalia Wachel zostały laureatkami 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie - (IAR)

 Czytaj także:

es

Zobacz także

Zobacz także