more_horiz
Wiadomości

Konwencja PiS. Jarosław Kaczyński ogłosił wielką mobilizację całej Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 13:11
- Ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy - powiedział Jarosław Kaczyński, wicepremier oraz prezes PiS. Podkreślił, że "to nie jest hasło, a jest to objazd kraju - stara, wypróbowana metoda". Przekazał również, że "już w przyszłym tygodniu będzie w drodze". 
Jarosław Kaczyński: ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy
Jarosław Kaczyński: ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej PrawicyFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że w ciągu 6,5 roku rząd PiS przeszedł przez bardzo trudne próby, a to oznacza - jak powiedział - że "mamy dobry rząd".

W tym kontekście ocenił, że zarówno pierwsza premier rządu Beata Szydło, jak i obecny premier Mateusz Morawiecki dali radę. - Polacy powinni uczynić wszystko, jako obywatele, wyborcy, by ten rząd mógł kontynuować swoją misję. Ale to zależy także od nas, bo są fakty i są opowieści - zaznaczył.

W tym kontekście nawiązał do mediów i ocenił, że pluralizm został w nich przywrócony, choć "jeszcze nie jest pełen". Wskazywał, że w niektórych mediach "słyszymy opowieść o klęsce, o tym, że wszystko źle". - Trudno o tym wszystkim opowiadać, bo wstyd; trzeba oszczędzić tego wstydu - mówił.

- Chociaż to nie oznacza oczywiście, że nie popełniamy błędów i że jesteśmy bez grzechów. To oni tak twierdzą o sobie, my tak nie twierdzimy - wtrącił.

"Ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy"

- A kto to ma opowiedzieć, jeśli nie my, jeśli nie partia. To my musimy to zrobić, dlatego ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy - wezwał Jarosław Kaczyński.

- Ale to nie jest hasło, to jest objazd kraju - stara, wypróbowana metoda - dodał i poinformował, że już w sobotę w trasę rusza premier Mateusz Morawiecki. - Dziękuje ci, Mateuszu - powiedział.

Posłuchaj
00:19 11775109_1.mp3 Prezes PiS: ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy (IAR)

"Będę w drodze"

Dodał, że i "ja już w przyszłym tygodniu ruszę". - Będę w drodze i ruszymy w tę drogę z tą opowieścią, którą tutaj starałem się państwu przedstawić i z bardzo wieloma jeszcze faktami - mówił.

Jak podkreślał prezes PiS, "nigdy żaden rząd, a mówię to o całym okresie sześciu i pół lat (rządów PiS - przypis red.), nie uczynił tyle dla Polski, co my". - Kończę jednym wezwaniem: naprzód, naprzód i jeszcze raz naprzód. Do zwycięstwa - apelował. 

Czytaj więcej:

Zobacz także: konwencja PiS

nj

Zobacz także

Zobacz także