more_horiz
Wiadomości

"Niezwyciężona armia". Wystawa zniszczonych rosyjskich czołgów wkrótce w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 13:35
- Wystawa "Niezwyciężona armia", prezentująca rosyjski sprzęt, w tym czołgi zniszczone na Ukrainie, zostanie otwarta pod koniec czerwca na placu Zamkowym w Warszawie - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.
Zniszczony przez ukraińskie siły rosyjski czołg
Zniszczony przez ukraińskie siły rosyjski czołg Foto: Twitter/ArmedForcesUkr

W niedzielę minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow zapowiedział, że w Warszawie zostanie otwarta wystawa zniszczonych, spalonych rosyjskich pojazdów pancernych. Następnie ma być ona prezentowana także w Madrycie czy Lizbonie - zapewniał minister.

W poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec potwierdził, że taka wystawa będzie miała miejsce.

- Wystawa zostanie odsłonięta pod koniec tego miesiąca na placu Zamkowym w Warszawie i potem też, mam nadzieję, trafi do innych miast - zapewnił.

W porozumieniu z ministerstwem obrony Ukrainy 

Michał Dworczyk poinformował, że wystawa została przygotowana w ramach porozumienia pomiędzy Kancelarią Prezesa Rady Ministrów a ministerstwem obrony Ukrainy.

Wystawa ma mieć nazwę "Niezwyciężona armia". - Z jednej strony pokazujemy okropieństwa, których dopuszcza się armia rosyjska na Ukrainie, ale z drugiej strony bohaterską obronę sił zbrojnych Ukrainy i też efekty tych walk, czyli zniszczony sprzęt - dodał.

Czytaj także:

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem