more_horiz
Wiadomości

Nagrody Gospodarcze V Forum Wizja Rozwoju. Piotr Gliński: dzięki tego typu spotkaniom możemy być mądrzy przed szkodą

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 00:08
W Gdyni wręczono Nagrody Gospodarcze V Forum Wizja Rozwoju. Forum odbywa się w Akademii Marynarki Wojennej, pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. Nagroda Gospodarcza ma charakter honorowy, a jej głównym celem jest promowanie polskich przedsiębiorstw za znaczące osiągnięcia gospodarcze, wpływające na rozwój narodowej gospodarki. Wicepremier Piotr Gliński podczas Gali mówił, że działania Forum Wizja Rozwoju - największego wydarzenie tego typu w północnej Polsce - są doceniane w Europie.
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas gali wręczenia Nagród Gospodarczych w pierwszym dniu V edycji Forum Wizja Rozwoju
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas gali wręczenia Nagród Gospodarczych w pierwszym dniu V edycji Forum Wizja RozwojuFoto: PAP/Adam Warżawa

- Europa stanęła od kilku miesięcy przed niebywałym wyzwaniem, jakim jest wojna na Ukrainie, jakim jest zmiana geopolityki, także polityki gospodarczej. Najlepiej ocenia to, jak Polska potrafiła dzięki tego rodzaju programowemu przygotowaniu, dzięki dojrzałości politycznej, wierności racji stanu, być gotowa na obecne zagrożenia. To także, dzięki tego rodzaju instytucjom, dzięki współpracy ekspertów i naukowców z bardzo różnych dziedzin oraz praktyków gospodarczych - mówił prof. Piotr Gliński.

Wicepremier dodał, że "w polityce trzeba być mądrym". - W polityce trzeba być odważnym, w polityce trzeba być odpowiedzialnym. Mądrym poprzez programy. I tego rodzaju spotkania, jak dzisiejsze Forum Wizji Rozwoju, przyczyniają się do tego, żebyśmy wszyscy byli bardziej dojrzali i mądrzejsi przed szkodą. Tak teraz się mówi: "Niemiec mądry po szkodzie" - Polak przed szkodą był mądry - zaznaczył polityk.

Posłuchaj
00:37 11800453_2.mp3 Piotr Gliński: Nagroda Gospodarcza Forum Wizja Rozwoju (IAR)

Nagrody Gospodarcze V Forum Wizja Rozwoju. Lista laureatów

Nagrodę wybiera Kapituła spośród firm wskazanych przez prawie 200 instytucji. Wyróżnienia przyznano w siedmiu kategoriach.

W kategorii: Społeczna odpowiedzialność biznesu nagrodę (dla firm lub przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną, prospołeczną lub ekologiczną) otrzymała spółka SYLVA Sp. z o.o. - zajmująca się przemysłem drzewnym od 50 lat.

Statuetkę w kategorii: Badania, rozwój i transfer nowoczesnych technologii nagrodę (dla jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną) otrzymała spółka "Hibernatus". Firma propaguje rozwój efektywnego zarządzania energią, zarówno w budownictwie mieszkalnym jak i w przemyśle, stosując odnawialne, a zarazem ekologiczne źródła energii takie jak pompy ciepła.

W kategorii Ekomobilność nagroda (dla firm wdrażających niskoemisyjne i ekologiczne rozwiązania w transporcie) trafiła do spółki Vestel Polska.

W kategorii E-gospodarka nagroda (dla firm wdrażających lub rozwijających technologie informatyczne) trafiła do spółki Altar Sp. z o.o.

W kategorii Start-up nagroda (dla firm, które po raz pierwszy oferują swoje rozwiązania na polskim rynku i istnieją nie dłużej niż 2 lata) przyznano firmie Progresja New Materials.

W kategorii: Innowacyjność nagrodę (dla firm mogących pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i są obecne na rynku dłużej niż 2 lata) otrzymała firma Caffaro.

W kategorii: Zarządzanie (dla zarządu lub osób zarządzających, dla których wynik finansowy nie jest jedynym priorytetem w prowadzonej firmie) statuetkę otrzymała Firma - MM Kwidzyn Sp. z o.o.

Nagrodę Specjalną Fundacji Forum Wizja Rozwoju - otrzymała - Ekoenergetyka - Polska.

Zobacz także:

Wyróżnienia indywidualne

Nagrodę Złotej Wstęgi Forum Wizja Rozwoju otrzymali: prof. Gertruda Uścińska w kategorii: Bezpieczeństwo społeczne - za stabilizację funkcjonowania zakładu ubezpieczeń społecznych w ciężkich czasach pandemicznych.

Beata Daszyńska-Muzyczka w kategorii: Wsparcie gospodarki - za budowę i realizację programów wspierających przedsiębiorców.

Piotr Naimski w kategorii: Niezależność energetyczna - za konsekwencję w realizacji Baltic Pipe oraz Daniel Obajtek w kategorii: Inwestycje - za konsolidację kapitału, konsekwencję w budowaniu narodowego koncernu.

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu Forum Wizja Rozwoju będą obchody 40-lecia Solidarności Walczącej w dniach 23-26 czerwca. V Forum Wizja Rozwoju potrwa do wtorku.

Patronem medialnym wydarzenia jest między innymi Polskie Radio 24.

Zobacz także: rzecznik PiS Radosław Fogiel w "Sygnałach dnia"

jp

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także