more_horiz
Wiadomości

Tauron ogłasza "zielony zwrot" i symbol nowej strategii. "Troską o jeże chcemy pokazać naszą wrażliwość"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 21:00
W trakcie Kongresu 590 Grupa Tauron ogłosiła nową strategię "Zielony zwrot - energia na okrągło". Symbolem ekologicznej transformacji spółki stał się jeż. - Na przykładzie troski o jeże chcemy pokazać naszą wrażliwość, którą będziemy kierować się w procesie transformacji energetycznej w kraju, dbając o najsłabszych i walcząc z ubóstwem energetycznym - mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron. 
Jeż stał się symbolem nowej strategii Taurona
Jeż stał się symbolem nowej strategii TauronaFoto: Shutterstock/Vladimka production

W ostatnich dniach Tauron zorganizował w Warszawie, Krakowie i Katowicach flash moby. W ich trakcie młodzi ludzie odczytali "Manifest jeżowy", w którym obiecywali "chronić, wspierać, ratować jeże", a także domagali się lepszej ochrony tych zwierząt. Sformułowana lista "żądań" zawiera m.in. tworzenie sieci jeżowych schronisk, do których trafią jeże chore i ranne; stawianie znaków ostrzegawczych przy drogach, gdzie giną jeże; organizowanie kampanii edukacyjnych przypominających, co stanowi największe zagrożenie dla jeży.

Jeż "wojownikiem transformacji ekologicznej"

Na akcji pojawiły się plakaty z pytaniem: "Dokąd tupta jeż?". Podpowiadaną przez organizatora odpowiedzią na pytanie jest: "do Taurona". Zwierzątko obrane za symbol kampanii opisano jako "dobro narodowe Polski" i "wojownika transformacji ekologicznej". 

Od lat jeże są symbolem Zielonego Zwrotu Taurona, ekologicznej transformacji firmy. Pomagamy tym zwierzętom wracać do pełni zdrowia, promujemy wiedzę o jeżach, do parków trafiają specjalne domki dla tych sympatycznych zwierzątTeraz czas na publiczne ogłoszenie: jeże są z nami na dłużej i co roku będziemy działać, mając na uwadze jeże - wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron, cytowany na stronie spółki.

Jak przekonuje szef Tauronu, "na przykładzie troski o jeże chcemy pokazać naszą wrażliwość, którą będziemy kierować się w procesie transformacji energetycznej w kraju, dbając o najsłabszych i walcząc z ubóstwem energetycznym". 

Czytaj także:

Firma zadeklarowała, że w najbliższym czasie przekaże 10 znaków przydrogowych z napisem "jeż wolniej", które równocześnie pełnią rolę domku dla owadów. 

Jak przypomina spółka, Tauron już od czterech lat realizuje projekt "Jeż MegaZwierz". "W tym czasie udało się uratować ponad siedemdziesiąt jeży. Częścią projektu jest też budowanie specjalnych schronisk dla tych małych zwierząt i umieszczanie budek w miejscach, w których występuje deficyt naturalnych schronień" - podkreśla firma.

tauron.pl

Zobacz także

Zobacz także