more_horiz
Wiadomości

Lis nie będzie już gościem Żakowskiego w TOK FM. To reakcja na zarzuty o mobbing

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 18:11
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Wirtualnemedia.pl, były szef "Newsweeka" Tomasz Lis nie będzie już stałym gościem w audycji Jacka Żakowskiego na antenie Radia TOK FM. Jak podkreśliła Agora, zawieszenie ma moc wiążącą do czasu wyjaśnienia zarzutów wobec dziennikarza opisanych przez Wirtualną Polskę. 
Tomasz Lis po latach znika z audycji Jacka Żakowskiego
Tomasz Lis po latach znika z audycji Jacka ŻakowskiegoFoto: Mateusz Wlodarczyk/Forum

Tomasz Lis od 19 lat co piątek był gościem Jacka Żakowskiego w audycji "Poranek Radia TOK FM", transmitowanej w godz. 7-9. W pierwszej godzinie gospodarz zajmuje się komentowaniem na antenie radia TOK FM najnowszych publikacji prasowych, prowadzi także rozmowy z gośćmi. W drugiej - omawia najważniejsze wydarzenia z trójką stałych komentatorów: Tomaszem Lisem, Wiesławem Władyką i Tomaszem Wołkiem.

"Nasz związek jest poważniejszy niż praca"

Zaraz po odejściu Tomasza Lisa z "Newsweeka" Żakowski mówił w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że "Tomek Lis przychodził do mnie, kiedy prowadził »Fakty« w TVN, kiedy prowadził »Wydarzenia« w Polsacie, jak wywalili go z Telewizji Polskiej i kiedy odchodził z »Wprost«".

- Chcę przez to powiedzieć, że nasz związek jest dużo poważniejszy niż praca. Oczywiście więc, że będzie do mnie przychodził także i teraz, przecież będzie w dalszym ciągu Lisem - zapewniał prowadzący "Poranek Radia TOK FM". 

Jak podsumowały Wirtualne Media, "»Trzódka« nie komentuje zarzutów". W piątek (24.06), portal Wirtualna Polska zamieścił tekst z przytaczanymi wypowiedziami byłych podwładnych Lisa, którzy zrelacjonowali jego karygodne czyny.

"Współpracownicy szefa tygodnika co najmniej od czterech lat mieli zgłaszać w firmie niewłaściwe zachowania swojego szefa" - napisała Wirtualna Polska. Ponadto w redakcji miało dochodzić do poniżania pracowników, wyśmiewania ich i zgłaszanych przez nich tematów, co prowadziło u niektórych z dziennikarzy do ataków paniki. Tomasz Lis kategorycznie zaprzeczył tym zarzutom.

Czytaj więcej:

Lis zawieszony do wyjaśnienia sprawy

Według portalu Wirtualnemedia.pl, we wtorek kierownictwo TOK FM, w porozumieniu z Jackiem Żakowskim, zdecydowało o czasowym niezapraszaniu Tomasza Lisa do piątkowego programu.

- W świetle ostatnich doniesień, do czasu wyjaśnienia sprawy, Radio TOK FM zdecydowało się nie zapraszać Tomasza Lisa na antenę stacji w charakterze komentatora - przekazała Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

Zobacz także: Grzegorz Puda w Polskim Radiu 24

Wirtualnemedia.pl/nt

Zobacz także

Zobacz także