more_horiz
Wiadomości

10. Zjazd Związku Dużych Rodzin. "To możliwość wymiany doświadczeń"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 06:25
W Wadowicach trwa jubileuszowy, dziesiąty Zjazd Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus". Zjazd rozpoczął się w piątek i potrwa do niedzieli. To święto rodziny i okazja do wspólnego świętowania i promowania rodzinności.
Drugi Dzień Zjazdu Związku Dużych Rodzin Trzy Plus
Drugi Dzień Zjazdu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”Foto: shutterstock/fizkes

- Dzisiaj odbędą się warsztaty dla dzieci i panele eksperckie - powiedziała Judyta Kruk ze Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus". - Przed nami również panel influencerski. Rozmawiamy ze znanymi, lubianymi ludźmi z dużych rodzin. Żeby pokazać, że ta funkcja promocji, to co mamy też wpisane w naszą misję, to coś takiego, co się rozlewa i co realizują dziś również rodziny - dodała Judyta Kruk.

Okazja do nauki

Hasłem tegorocznej, jubileuszowej edycji jest "Nie lękajcie się. Jest rodzina!". 

Jak przekonują organizatorzy, Zjazd Dużych Rodzin to okazja dla do wymiany doświadczeń na temat wychowywania dzieci i młodzieży. To także "czas pozytywnej energii, radości i okazji do nauki". Wydarzenie ma być okazją do rozmów o polityce prorodzinnej i rozwiązaniach, jakie wprowadzają dla rodzin poszczególne samorządy. 

Podczas zjazdu (który przypada w pierwszy weekend lipca), organizowane są liczna zajęcia, warsztaty i wycieczki turystyczne po Wadowicach. Oprócz możliwości nauki i wymiany doświadczeń, uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w spotkaniach z kulturą wyższą - koncerty czy przedstawienia teatralne. 

W tym roku wyjątkowo z uwagi na sytuację panującą za naszą wschodnią granicą, organizatorzy przygotowali specjalny punkt informacyjny w języku ukraińskim. "Można uzyskać tam informacje dotyczące funkcjonowania polskiego systemu społecznego, oświatowego oraz rynku pracy" - zapewniają organizatorzy. 

***

O 19.00 na Rynku w Wadowicach rozpocznie się koncert, na którym wystąpią między innymi Joszko Broda i zespół Czeremcha.

Posłuchaj
00:15 11821860_1.mp3 Drugi Dzień Zjazdu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” (IAR)

as

Zobacz także

Zobacz także