more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński wskazał, jakiej broni potrzebuje Ukraina. "Bez misji pokojowej NATO się nie obejdzie"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 20:52
- Ukrainie potrzebne jest poważne wsparcie w artylerii i w środkach rozpoznania - mówił w Kielcach prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem jest to jeden z warunków zwycięstwa Ukrainy w wojnie z Rosją. - Bez wejścia misji pokojowej wojsk NATO się nie obejdzie - mówił także.
Ukraińscy wojskowi na miejscu rosyjskiego ostrzału rakietowego w Kijowe, 26 czerwca br.
Ukraińscy wojskowi na miejscu rosyjskiego ostrzału rakietowego w Kijowe, 26 czerwca br.Foto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Jarosław Kaczyński, zapytany podczas spotkania z mieszkańcami Kielc, "jakie są warunki zwycięstwa Ukrainy w wojnie z Rosją" powiedział, że "jeśli chodzi o aspekt czysto militarny, to Ukraina musiałaby dostać bardzo poważne wsparcie w artylerii i w środkach rozpoznania".

- Ukrainie potrzebne są wielkie dostawy, a są z tym kłopoty - dodał Jarosław Kaczyński.

"Bez NATO się nie obejdzie"

W ocenie prezesa PiS warunki "polityczno-militarne" zwycięstwa Ukrainy w wojnie z Rosją wiążą się "ze wsparciem Ukrainy przez misję pokojową NATO".

- Bez wejścia misji pokojowej wojsk NATO, to się nie obejdzie - jeżeli chcemy, żeby pokój był rzeczywiście zagwarantowany i żeby był na przyzwoitych warunkach dla Ukrainy. Czy to nastąpi? Jeżeli ktoś zna dzieje tych spraw - a ja akurat znam - to wie, że to nie jest wykluczone, ale też nie bardzo prawdopodobne - powiedział Jarosław Kaczyński.

- Być może ten konflikt będzie się bardzo długo ciągnął, a być może, że zostanie zamknięty jakimś zamrożeniem, czy to z rozejmem, czy to bez rozejmu. Chcę podkreślić, że ta misja pokojowa nie jest po to, aby stoczyć bitwę z Rosjanami - chyba żeby została zaatakowana, ale ja nie wierzę, żeby została zaatakowana. Ona jest po to, żeby powiedzieć Rosjanom: "Basta! Skończyło się!" - mówił Jarosław Kaczyński.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego w bezpośrednim starciu Rosjanie z Ukraińcami nie mają szans. - Po prostu morale wojsk rosyjskich jest dużo niższe - wyjaśnił.

Zobacz także:

***

PAP/IAR/in./

Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Kielc:

***

Zobacz także

Zobacz także