more_horiz
Wiadomości

Sondaż. Donald Tusk zbyt uległy wobec Niemiec? Sprawdź, co myślą Polacy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2022 08:33
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, Polacy są mocno podzieleni w kwestii oceny polityki Donalda Tuska wobec Niemiec. Dominują jednak ci, którzy dostrzegają w polityce byłego premiera przesadną uległość wobec zachodniego sąsiada. 
Tusk zbyt uległy wobec Niemiec? Zobacz sondaż
Tusk zbyt uległy wobec Niemiec? Zobacz sondażFoto: PAP/DPA/Dario Pignatelli

W badaniu Social Changes zadano respondentom pytanie: "Czy zgadza się Pani/Pan ze stwierdzeniem, że Donald Tusk był politykiem zbyt uległym wobec Niemiec?".

Twierdząco odpowiedziało 44 proc. badanych. Przeciwnego zdania było 30 proc. respondentów. 26 proc. zadeklarowało, że nie ma zdania w tej sprawie.

Postawy poszczególnych elektoratów są skrajnie różne. 84 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy twierdzi, że Donald Tusk był zbyt uległy wobec Niemiec, natomiast 83 proc. głosujących na Koalicję Obywatelską uważa to za nieusprawiedliwiony zarzut. 

***

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 1 do 4 lipca 2022 roku. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1070 osób.

Czytaj także:

Zobacz również: Paweł Poncyljusz w "Sygnałach dnia"

wpolityce.pl/kp

Zobacz także

Zobacz także