more_horiz
Wiadomości

IMGW ostrzega przed powrotem upałów. Sprawdź, gdzie będzie najgoręcej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 15:35
Synoptycy IMGW przewidują utrzymywanie się wysokich temperatur na południu kraju. Ale nie w całym kraju będzie ciepło. IMGW wydało również alerty o możliwych suszach. 
IMGW przewiduje na Podkarpaciu temperaturę 30 stopni celsjusza
IMGW przewiduje na Podkarpaciu temperaturę 30 stopni celsjusza Foto: shuterstock/akturer

Na północy i południu kraju spodziewany jest deszcz. Ponadto, jak podała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, na południu lokalnie mogą wystąpić burze z porywami wiatru do 65 km/h i opadem deszczu do 20 l/m kw.

Jak przekazała Ilona Bazyluk, w czwartek deszcz spodziewany jest na północy i południu kraju. Na południu mogą też wystąpić burze.

Najcieplej na Podkarpaciu

- W tych burzach na południu kraju może spaść do 15, lokalnie do 20 l/m kw. wody, porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 65 km/h – powiedziała synoptyk IMGW.

W całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, do dużego.

Najchłodniejsze czwartkowe popołudnie będzie nad morzem z temperaturą do 19 stopni Celsjusza. W centrum termometry wskażą maksymalnie 24 stopnie, a najcieplej będzie na południu kraju. Tam 28 stopni Celsjusza, lokalnie do 30 stopni. Takie wartości prognozowane są dla Podkarpacia.
Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem dość silny, północno-zachodni i zachodni.

Pogoda w nocy

- W nocy głównym zagrożeniem na południu kraju będą opady deszczu i burze. Może spaść lokalnie do 25 l/m kw. wody, porywy wiatru sięgnąć do 60 km/h - zaznaczyła Bazyluk.

Dodała, że na pozostałym obszarze kraju w nocy z czwartku na piątek spodziewany jest przelotny deszcz. - Bez opadów na północnym wschodzie, na Podlasiu. Tam przejaśnienia, tam też najchłodniejsza noc z temperaturą 9 stopni Celsjusza. W centrum ma być 14 stopni, najcieplej na Podkarpaciu. Tam 16-17 stopni Celsjusza. - przekazała ekspertka.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Nad morzem w porywach do 55 km/h, w burzach do 60 km/h z kierunków zachodnich.

Czytaj także:

łk

Zobacz także

Zobacz także