more_horiz
Wiadomości

II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Abp Gądecki: okazja do refleksji nad jesienią życia

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 07:00
W tym dniu, ale także każdego dnia w ciągu roku, pamiętajmy o osobach starszych, zwłaszcza samotnych, które czekają na nasze odwiedziny, rozmowy i zainteresowanie - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w przesłaniu z okazji II Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
Przewodniczący Episkopatu zachęcił, aby dzień ten był okazją do refleksji nad jesienią życia
Przewodniczący Episkopatu zachęcił, aby dzień ten był okazją do refleksji nad jesienią życiaFoto: Twitter.com/@EpiskopatNews

W niedzielę w Kościele katolickim przypada II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, obchodzony w tym roku pod hasłem "Wydadzą owoc nawet i w starości".

"Pamiętajmy o osobach starszych"

W przesłaniu przekazanym przez przewodniczącego Episkopatu, zachęcił on, aby dzień ten był okazją do refleksji nad jesienią życia, "którą Pan Bóg dał po to, abyśmy zastanawiali się nad sprawami ostatecznymi".

- W tym dniu, ale także każdego dnia w ciągu roku, pamiętajmy o osobach starszych, zwłaszcza samotnych, które czekają na nasze odwiedziny, rozmowy i zainteresowanie. Niech nikomu nie zabraknie serca drugiego człowieka - zaapelował abp Stanisław Gądecki.

Święto rok temu ustanowił papież

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowił papież Franciszek 31 stycznia 2021 r. Ogłaszając decyzję, podkreślił, że głos osób starszych jest cenny, "ponieważ wyśpiewuje chwałę Bogu i strzeże korzeni narodów".

II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych obchodzony jest w Kościele w czwartą niedzielę lipca, blisko wspomnienia dziadków Pana Jezusa, św. Anny i św. Joachima.

Ponadto o godzinie 9:00 papież wyruszy z rzymskiego lotniska Fiumicino na sześciodniową pielgrzymkę do Kanady. Pierwszym etapem podróży jest Edmonton, w którym papieski samolot ma wylądować po ponad dziesięciogodzinnym locie.

O szczegółach z Rzymu korespondent Polskiego Radia Piotr Kowalczuk:

Posłuchaj
00:53 11857258_1.mp3 Papież wyrusza do Kanady. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR) 

***

nt

Zobacz także

Zobacz także