more_horiz
Wiadomości

Trzaskowski zakaże Marszu Powstania Warszawskiego? Do sądowej batalii włączyła się prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 12:41
Choć początkowo Sąd Okręgowy odrzucił odwołanie Rafała Trzaskowskiego od decyzji wojewody mazowieckiego, który wyraził zgodę na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego, to już Sąd Apelacyjny przyznał rację prezydentowi stolicy. Teraz do sprawy włączyła się Prokuratura Regionalna w Warszawie, która będzie walczyła o to, by wydarzenie miało charakter cykliczny - podaje portal wpolityce.pl.
Do sądowej batalii o Marsz Powstania Warszawskiego włączyła się Prokuratura
Do sądowej batalii o Marsz Powstania Warszawskiego włączyła się ProkuraturaFoto: Forum/Andrzej Hulimka

W poniedziałek Sąd Okręgowy uchylił decyzję wojewody mazowieckiego, który wyraził zgodę na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego stowarzyszeniu Roty Marszu Niepodległości do 2024 roku. Tym samym przychylił się do odwołania złożonego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Pierwszy raz Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił odwołanie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego od decyzji wojewody mazowieckiego, który wyraził zgodę na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego stowarzyszeniu Roty Marszu Niepodległości do 2024 roku.

Następnie Sąd Apelacyjny uchylił decyzję SO i sprawa wróciła do niższej instancji. - W poniedziałek Sąd Okręgowy przychylił się do odwołania złożonego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego - powiedział prezes Stowarzyszenia Roty Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Bąkiewicz: składamy zażalenie

- Oczywiście piszemy już zażalenie na tę decyzję. Sąd nie przyjął wszystkich dowodów przedstawionych przez mojego pełnomocnika i pełnomocnika wojewody - przekazał Bąkiewicz. Dodał, że chodzi m.in. o zapis jego przesłuchania.

- Będę dalej walczył w Sądzie Apelacyjnym - podkreślił Bąkiewicz, dodając, że marsz 1 sierpnia się odbędzie. - Zgłosiliśmy go w trybie normalnym - zaznaczył.

Organizatorzy zachęcają do udziału w marszu, który ma się odbyć już po raz 11. Wydarzenie ma rozpocząć się 1 sierpnia o godzinie 17 (godzina "W") na rondzie Dmowskiego, z którego uczestnicy udadzą się ulicami stolicy na plac Krasińskich, gdzie odbędzie się koncert.

Czytaj także:

dn/PAP/wpolityce.pl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także