more_horiz
Wiadomości

Polska wykorzysta port w Rydze do importu węgla? Anna Moskwa o awaryjnych planach rządu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 20:08
Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, przekazała, że resort sprawdza możliwość wykorzystania zagranicznych portów bałtyckich w celu importu węgla do Polski.
Minister klimatu i środowiska rozważa wykorzystanie portu w Rydze do importu węgla
Minister klimatu i środowiska rozważa wykorzystanie portu w Rydze do importu węglaFoto: Shutterstock/Nikonaft

- Surowiec jest sprowadzany do naszego kraju przede wszystkim drogą morską - poinformowała w Senacie minister Anna Moskwa. Jak mówiła, rząd zastanawia się, jak jeszcze usprawnić proces związany z dostarczeniem węgla do odbiorców końcowych.

Polska skorzysta z portu w Rydze?

- Przygotowaliśmy (proces - red.) wspólnie z ministerstwem infrastruktury w oparciu o przepustowość, badamy też awaryjnie i dodatkowo przepustowość portów bałtyckich, przede wszystkim Rygi, i możliwości dostarczania węgla stamtąd - powiedziała Anna Moskwa.

Przedstawiciele senackiej większości pytali minister o możliwości wykorzystania portów niemieckich do importu zamorskiego węgla. Anna Moskwa odpowiedziała, że taki scenariusz nie jest rozważany, gdyż - jak stwierdziła - w niemieckich portach "nie ma dodatkowej przepustowości na ten surowiec".

Według minister porty niemieckie są w pełni wykorzystywane przez zachodniego sąsiada do przyjmowania węgla sprowadzanego do tego kraju.

Posłuchaj
00:21 11875355_1.mp3 Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa o możliwym wykorzystaniu portu w Rydze do importu węgla (IAR)

 Czytaj także:

Zobacz również: Artur Soboń w "Sygnałach dnia"

kp

Zobacz także

Zobacz także