more_horiz
Wiadomości

Noc pogodna, lokalnie przelotne opady deszczu. Sprawdź prognozę pogody

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2022 20:50
Noc z niedzieli na poniedziałek będzie pogodna. Jedynie na krańcach Małopolski i Śląska prognozowane są przelotne opady deszczu - poinformowała w niedzielę dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk.
Noc będzie pogodna
Noc będzie pogodnaFoto: Shutterstock/BloodysAlice

W nocy od zachodu pojawi się coraz więcej rozpogodzeń i pogodnego nieba, tylko na krańcach północnych i południowych będzie nadal więcej chmur. "Na południu kraju i krańcach południowych Małopolski oraz województwa śląskiego mogą wystąpić lokalne, zanikające, opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju noc będzie pogodna i w miarę ciepła" – powiedziała synoptyk.

Temperatura minimalna wyniesie od 6 st. C na północnym wschodzie, 8 st. C w kotlinach górskich, 13 st. C w centrum i do 16 st. C nad morzem. Wiatr zmienny, słaby i umiarkowany, z kierunku północno-wschodniego.

Jaki będzie poniedziałek?

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko gdzieniegdzie na południowym wschodzie wzrastające do dużego. Na krańcach północnych i południowo-wschodnich opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 5 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 19 st. C oraz cieplej na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, później wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby, północny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. C . Wiatr słaby ,zmienny.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr przeważnie słaby, północny i północno-wschodni.

Czytaj także:

łk

Zobacz także

Zobacz także