more_horiz
Wiadomości

Rzecznik MSZ: wszystkie rodziny ofiar wypadku w Chorwacji zostały już poinformowane o śmierci bliskich

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2022 13:27
Wszystkie rodziny ofiar wypadku w Chorwacji zostały już poinformowane o śmierci bliskich - poinformował rzecznik resortu spraw zagranicznych Łukasz Jasina. Jak dodał, trwa proces zawiadamiania bliskich osób rannych.
Rzecznik MSZ: wszystkie rodziny ofiar wypadku w Chorwacji zostały już poinformowane o śmierci bliskich
Rzecznik MSZ: wszystkie rodziny ofiar wypadku w Chorwacji zostały już poinformowane o śmierci bliskichFoto: PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC

Większość z osób rannych - jak powiedział Łukasz Jasina - jest zawiadamiana przez polskie placówki dyplomatyczne w Chorwacji. Ponadto informowaniem wszystkich bliskich osób, które ucierpiały w katastrofie autokaru, zajmuje się organizator pielgrzymki do Medziugorie.

W Polsce są już cztery osoby poszkodowane w sobotnim wypadku autokaru w Chorwacji. Trzynastu pielgrzymów, którzy zostali lżej ranni, wróci do kraju w środę.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

W poniedziałek rzecznik MSZ na antenie Polskiego Radia 24 zwracał uwagę na to, że procedura kontaktu z bliskimi poszkodowanych jest "bardzo ciężka". - Doszło do przemieszczenia i zniszczenia dokumentów. Jest jeszcze bardzo wiele problemów do rozwiązania - wyjaśniał.

Zapytany o możliwe przyczyny wypadku, odpowiedział, że strona polska "jest świadoma wszystkich hipotez". - Mamy też zeznania osób lżej rannych, które są bardzo ważne. Ale gospodarzem jest tu strona chorwacka. Nasze śledztwo też się toczy, we współpracy z Chorwatami. W takich sprawach zachowujemy ostrożność w komunikowaniu. Dopiero jak będziemy mieli pewność, co w 100 albo 99 procentach się zdarzyło, to zostanie to powiedziane - wyjaśniał gość PR24. 

***

12 osób zginęło, a 32 zostały ranne w wyniku wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 w Chorwacji. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:10 11882064_1.mp3 Rzecznik MSZ: wszystkie rodziny ofiar wypadku zostały już poinformowane o śmierci bliskich (IAR) 

ng/PR24

Zobacz także

Zobacz także