more_horiz
Wiadomości

Glapiński ujawnia doniesienia nt. Tuska. "Ma wrócić do Brukseli"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 10:30
- W kuluarach spotkań banków centralnych w Bazylei mówi się o tym, że Donald Tusk ma zostać szefem Komisji Europejskiej między innymi po wprowadzeniu Polski na kurs do strefy euro - przyznał szef NBP Adam Glapiński w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska".
Szef NBP dla GP: mówi się o tym, że Tusk ma zostać szefem KE po wprowadzeniu Polski na kurs do strefy euro
Szef NBP dla "GP": mówi się o tym, że Tusk ma zostać szefem KE po wprowadzeniu Polski na kurs do strefy euroFoto: TT/@donaldtusk

W opublikowanym w weekend na łamach portalu niezalezna.pl fragmencie wywiadu z szefem Narodowego Banku Polskiego Adamem Glapińskim zrelacjonował on zasłyszane informacje w czasie spotkań banków centralnych w Bazylei, które odbywają się co dwa miesiące. Całość rozmowy ukaże się w tygodniku "Gazeta Polska".

Zadanie z Brukseli dla Tuska

- Od jakiegoś roku mówi się, że zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Donalda Tuska, to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro. Po zrealizowaniu tych zadań Donald Tusk ma wrócić do Brukseli, zostać szefem Komisji Europejskiej i realizować przyspieszoną budowę państwa europejskiego. Rozważane są tylko kandydatury Tuska oraz Kristaliny Georgiewej, szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jako reprezentantów Europy Centralnej - powiedział Adam Glapiński tygodnikowi "Gazeta Polska".

Czytaj więcej:

Zobacz także: Paulina Matysiak  w "Salonie politycznym Trójki"

nt

Zobacz także

Zobacz także