more_horiz
Wiadomości

Kolejne utonięcia, rośnie tragiczny bilans. RCB apeluje o rozwagę nad wodą

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 13:47
W niedzielę utonęły cztery osoby - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak dodano, od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 239 utonięć.
Bilans utonięć w Polsce. Najnowsze dane RCB
Bilans utonięć w Polsce. Najnowsze dane RCBFoto: PAP/Marcin Bieleck

Tragiczne wypadki miały miejsce w: Wilczynie (woj. wielkopolskie), Ostrowcu (woj. zachodniopomorskie), Kietrzu (woj. opolskie) oraz Kotkowie (woj. warmińsko-mazurskie).

RCB w mediach społecznościowych publikuje infografikę "Bądź bezpieczny nad wodą", przypominając m.in o konieczności zakładania kapoku przy korzystaniu z łódek i kajaków, niebezpieczeństwie skakania do wody w nieznanych miejscach oraz pływania pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Kolejne utonięcia. Policja przypomina o przestrzeganiu regulaminów kąpielisk

Wakacje trwają, a pogoda sprzyja korzystaniu z kąpielisk. Plażowicze powinni jednak pamiętać o przestrzeganiu regulaminów kąpielisk i zachowaniu zgodnym z prawem – wskazuje policja i przypomina, że za nieodpowiednie zachowanie można ponieść konsekwencje prawne. "Oprócz ogólnych przepisów, w niektórych miejscach mogą też obowiązywać dodatkowe regulaminy, z którymi warto się zapoznać, aby nie narażać się na konsekwencje. Szczególnie musimy się z nimi liczyć, jeśli zachowanie plażowiczów będzie na tyle rażące, że będzie to przeszkadzało innym osobom korzystającym z kąpieliska" - podkreśliła oficer prasowa KPP w Szamotułach asp. Sandra Chuda.

Czytaj także:

Jak wskazała, w ostatnim czasie do policjantów z Posterunku Policji w Obrzycku zaczęły docierać sygnały od mieszkańców, iż nad jeziorem Mormin, niektórzy plażowicze zachowują się niezgodnie z prawem. "Policjanci ustalili, że młodzi ludzie m.in. nie przestrzegali regulaminu kąpieliska, spożywali alkohol na plaży, palili papierosy, a ich niedopałki wrzucali do wody, zaśmiecali kąpielisko, zachowywali się wulgarnie i swoim zachowaniem zakłócali spokój i porządek publiczny" – zaznaczyła Chuda. Dodała, że aby poprawić ład i porządek w tym miejscu, policjanci ustalili osoby, które w ostatnim czasie zachowywały się w sposób niezgodny z przepisami na kąpielisku. "Byli to mieszkańcy gminy Obrzycko oraz Ostroróg w wieku od 18 do 21 lat oraz jeden mężczyzna w wieku 49 lat. Funkcjonariusze dotarli do 6 takich osób i za popełnione wykroczenia ukarali ich mandatami karnymi w wysokości od 100 do 500 zł" – zaznaczyła.

ms

Zobacz także

Zobacz także