more_horiz
Wiadomości

Co zabija zwierzęta w Odrze? Zagraniczne laboratoria porównają próbki

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2022 11:15
Eksperci zespołu ds. skażenia Odry zdecydowali, by próbki - poza przebadaniem w polskich instytutach - zostały wysłane do zagranicznych laboratoriów - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
Próbki z Odry zostaną zbadane w zagranicznych laboratoriach
Próbki z Odry zostaną zbadane w zagranicznych laboratoriachFoto: PAP/Marcin Bielecki

"Eksperci zespołu ds. skażenia Odry zdecydowali, by próbki zostały wysłane do zagranicznych laboratoriów. Oprócz badań w polskich instytutach, wczoraj próbki zostały przekazane do laboratorium w Czechach. Dzisiaj zostaną dostarczone do Holandii i Wielkiej Brytanii" - przekazała Anna Moskwa na Twitterze.

Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół biegu rzeki. 12 sierpnia został wprowadzony zakaz wstępu do Odry w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Trwa oczyszczanie rzeki z truchła ryb, co jest konieczne, by nie pogłębiły się skutki tej katastrofy ekologicznej.

W poniedziałek Magdalena Cwynar z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej PSP informowała, że w niedzielnej akcji oczyszczenia dolnośląskiego odcinka Odry ze śniętych ryb uczestniczyło łącznie 18 zastępów PSP i OSP. W akcję zaangażowanych było 64 strażaków, wykorzystano 12 łodzi.

Czytaj także:

fc

Zobacz także

Zobacz także