more_horiz
Wiadomości

Sondaż dot. powrotu Tuska. Najwięcej badanych oceniło go jako porażkę

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022 13:52
47 proc. ankietowanych uważa, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki okazał się porażką. 26 proc. uznało ponowne pojawienie się byłego premiera na rodzimej scenie politycznej za sukces - wynika z sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
Respondenci ocenili powrót Donalda Tuska do polskiej polityki
Respondenci ocenili powrót Donalda Tuska do polskiej politykiFoto: Fotophoto / Shutterstock.com

W sondażu zapytano ankietowanych o to, czy Donald Tusk po powrocie do Polski odniósł sukces, czy poniósł porażkę.

Zdaniem 47 proc. badanych powrót Tuska okazał się porażką, 25 proc. odpowiedziało, że Tusk "zdecydowanie poniósł porażkę", a 22 proc., że "raczej poniósł porażkę".

Według 26 proc. ankietowanych obecny lider PO może mówić o sukcesie. 10 proc. badanych oceniło, że Tusk "zdecydowanie odniósł sukces", a 16 proc., że "raczej odniósł sukces". 27 proc. badanych odpowiedziało na postawione pytanie, że "trudno powiedzieć".

wPolityce.pl: "szklany sufit" Tuska

"Obraz jest więc dość jednoznaczny: zdaniem Polaków lider PO nie może mówić o sukcesie, choć oczywiście widać w tej sprawie duże różnice związane z poglądami politycznymi respondentów. Na ostateczny werdykt jest z pewnością jeszcze za wcześnie, ale upływający czas zdaje się potwierdzać, że Tusk ma nad sobą »szklany sufit«. Pamięć o jego twardych i ciężkich - zwłaszcza w sferze społecznej - rządach wciąż jest bardzo żywa, a to ma swoje poważne konsekwencje" - komentuje portal wPolityce.pl.

Czytaj również:

***

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 5 do 8 sierpnia 2022 r. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1066 osób.

ms

Zobacz także

Zobacz także