more_horiz
Wiadomości

"Trwa operacja destabilizowania Polski". Kolejni imigranci próbują nielegalnie przekroczyć granicę

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022 16:49
- Operacja destabilizująca granicę Polski z Białorusią jest kontynuowana - ocenił w środę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że kolejne osoby próbują nielegalnie dostać się do Polski.
Żaryn: operacja destabilizująca granicę Polski z Białorusią jest kontynuowana
Żaryn: operacja destabilizująca granicę Polski z Białorusią jest kontynuowanaFoto: DWOT

"Operacja destabilizująca granicę Polski z Białorusią jest kontynuowana. Kolejne osoby próbują nielegalnie przekroczyć granicę i dostać się do Polski. Jak wskazuje @Straz_Graniczna migranci na Białoruś dostają się głównie z Rosji. Próba destabilizowania Polski trwa" - napisał w środę na Twitterze Stanisław Żaryn.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych załączył wcześniejszy wpis Straży Granicznej, w którym poinformowano, że na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 42 cudzoziemców m. in. obywateli Somalii, Syrii i Jemenu.

Działania hybrydowe reżimu Łukaszenki

W kolejnym wpisie Żaryn zaznaczył, że działalność obserwowana na granicy Polski z Białorusią "jest elementem działań hybrydowych przeciwko krajom wschodniej flanki NATO i Unii Europejskiej". - Reżim Łukaszenki, wspierany przez reżim rosyjski, prowadzi działania obliczone na osłabienie państw Europy Środkowej - dodano.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych poinformował także, że "od początku tej operacji polskie służby specjalne wskazują, że operacja hybrydowa widoczna na granicy z Białorusią jest elementem wrogiego planu Rosji wymierzonego przeciwko państwom Zachodu".

Zasady od 1 lipca, źródło: PAP Infografika

dn

Zobacz także

Zobacz także