more_horiz
Wiadomości

Posłowie wskazali kandydatów do KRRiT. Wśród nich były wiceprezes PAP

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 23:32
W Sejmie zgłoszono kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Klub PiS zgłosił Macieja Świrskiego oraz Agnieszkę Glapiak, a klub Koalicji Obywatelskiej Andrzeja Szynola i Jędrzeja Skrzypczaka.
Zgodnie z przepisami, Sejm wskazuje dwóch członków KRRiT
Zgodnie z przepisami, Sejm wskazuje dwóch członków KRRiTFoto: Cooler8/ Shutterstock

Maciej Świrski jest założycielem i prezesem Reduty Dobrego Imienia, byłym wiceprezesem Polskiej Fundacji Narodowej i byłym wiceprezesem Polskiej Agencji Prasowej. Agnieszka Glapiak kieruje centrum operacyjnym Ministerstwa Obrony Narodowej i odpowiada za komunikację społeczną resortu i Sił Zbrojnych. Poprzednio wykonywała te same zadania w MSWiA. Pracowała również w Telewizji Polskiej, a wcześniej sprawowała funkcje wiceszefowej i szefowej Centrum Informacyjnego Rządu.

Jędrzej Skrzypczak to specjalista od polityki medialnej i prawa mediów. Jest dyrektorem Zakładu Systemów Medialnych i Prawa Prasowego na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od pięciu lat zasiada w komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Dziennikarzy i Wydawców "Repropol".

Adam Szynol jest adiunktem w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego i kieruje Zakładem Dziennikarstwa. Od dwóch lat jest redaktorem naczelnym w czasopiśmie "Dziennikarstwo i Media".

Koniec kadencji we wrześniu

We wrześniu kończy się sześcioletnia kadencja członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Według przepisów, te same osoby nie mogą być powołane na kolejną pełną kadencję.

Dwóch członków KRRiT powołuje prezydent, kolejnych dwóch Sejm, a jednego wybiera Senat, który 3 sierpnia wskazał na to stanowisko dr hab. Tadeusza Kowalskiego, prof. UW.

Czytaj także:

mbl

Zobacz także

Zobacz także